Горілка – це водний розчин харчового етилового спирту, який зазвичай виготовляють із зерна або картоплі. Розглянемо кілька загальновизнаних правил стосовно вживання горілки.
По Перше
Класичним способом вживання горілки вважається вживання її у чистому нерозведеному вигляді. Чиста горілка має досить нейтральний але міцний смак алкоголю.
Одним із поширених способів вживання цього алкогольного напою є вживання рюмок та чарок невеликого об'єму.
У Західній Європі нерідко дорогу якісну горілку п’ють повільно потягуючи її зі склянки, що помітно перевищує розміром звичну нам рюмку.
Звісно, цей варіант вживання стає можливим лише у тому випадку, коли горілка насправді якісна та не має поганих хімічних присмаків.
Таке повільне вживання має свої переваги – всмоктування алкоголю у кров починається у богатій судинами ротовій порожнині. Ефект сп'яніння стає більш поступовим, контрольованим та приємним.
По друге
Горілку пьють охолодженою. Охолоджена горілка має менш пекучий смак і трохи густішу текстуру. Покладіть кубики льоду в склянку з горілкою або поставте пляшку горілки в морозильну камеру, поки вона не охолоне перед подачею. Але не треба надто переохолоджувати горілку, бо вона може зовсім втратити смак.
По третє
Горілку використовують у якості інгредієнту коктейлів. Використовування горілки у змішаному напої, підсилює його смак і дає змогу розбавити вміст спирту у напої.
Деякі популярні горілчані коктейлі є дуже простими. Наприклад, горілка з тоніком або горілка з апельсиновим соком, тоді як інші – складні та потребують правильного змішування декількох інгредієнтів.
Горілка добре поєднується з різними соками, включаючи апельсиновий сік, сік лайма, грейпфрутовий і лимонний соки. Таким чином утворюється фруктова горілка.
По четверте
Горілці можна додати приємного аромату. Незважаючи на те, що ароматизована горілка продається в магазинах, немає нічого кращого, чим бути впевненим у тому, що саме ви добавили до своєї горілки.
Ви можете самостійно готувати різні горілчані напої, наливаючи горілку в скляну банку, та настоюваючи її разом з іншими інгредієнтами. Серед популярних інгредієнтів для горілчаного настою можна згадати чебрець, огірок, м’яту, вишню та ожину.
Горілку навіть можна зробити солодкою, якщо ви так бажаєте. Просто помістіть жменю цукерок-льодяників (чи желейних ведмедиків) у скляну банку з горілкою. Через кілька годин ви отримаєте солодкий алкогольний напій з новим смаком.
Останнє
Закуса має дуже сильний вплив на відчуття, які ви отримуєте під час вживання горілки. Поєднання правильно підібраної їжі з горілкою доповнює її смак. Серед продуктів, які добре поєднуються з горілкою можна згадати ковбаси, солону червону рибу, оселедець, свіжі чи солоні огірки, оливки. Неможливо забувти і про зелену цибулю та сало з чорним хлібом! Бо це – справжня класика та народна традиція!
Серед дещо несподіваних варіантів можна згадати лимон.
Так, лімон відомий як гарна закуска до коньяку та бренді. Але мало хто із не спеціалістів знає, що, напркилад, за відчуття похмілля відповідають не тільки шкідливі примішки на зразок метилену та сивушних олій, але й оцтова кислота, що є продуктом розщеплення етилового спирту у організмі. Так, ця кислота не так сильно шкодить нам, як мурашина (яка є продуктом розщеплення метиловго спирту) але неприємні відчуття наступного дня вона визвати цілком спроможня. Так ось, лимонна кислота здатна у значній мірі нейтралізувати дію оцтової.
Саме тому, непоганою ідеєю буде хоча б інколи закушувати саме лимончиком під час застілля.
До речі, трохи лимону можна з'їсти і перед вживанням горілки. Гірше точно не буде.
П’ять простих горілчаних коктейлів, які варто спробувати вдома
Горілка є основним алкогольним інгредієнтом у великій кількості змішаних напоїв. Розглянемо кілька класичних горілчаних коктейлів, які можна змішувати вдома.
1. Bloody Mary (Кривава Мері).
Горілчаний коктейль, який містить охолоджений томатний сік та суміш спецій за смаком. Охолоджену горілку доливають у томатний сік, намагаючись не змішати їх, а отримати два помітних шари – червоний та прозорий. Спецїї додають останніми. Якщо пити Криваву Мері правильно, у вас буде цікаве відчуття, ніби ви запили пекучу горілку, холодним та пряним томатним соком.
2. Хрещена мати.
Легкий рецепт напою з двох інгредієнтів: горілки з краплею амаретто, які подається з льодом. The Godmother отримав таку назву, тому що він схожий на Godfather, у якому у якості основного алкоголю використовується не горілка, а шотландський віскі.
3. Greyhound (хортиця – порода мисливського собаки).
Класичний коктейль, який традиційно виготовляється лише з двох інгредієнтів: грейпфрутового соку та джину або горілки як спиртного.
4. Викрутка.
Простий коктейль з горілки та апельсинового соку.
5. Seabreeze (Морський Бриз).
Фруктовий коктейль, що складається з горілки, грейпфрутового соку та журавлинного соку. Традиційно його подають у келиху хайбол і прикрашають скибочкою лайма.