Більшість мешканців багатоповерхових будинків використовують балкон не як приміщення для зберігання непотрібних та маловикористовуваних речей, а як додатковий та багатофункціональний простір. Якщо купити вікна з відповідним рівнем  теплоємності, правильно підійти до процесу облаштування, на лоджії можна організувати зимовий сад, робочу зону, кімнату для релаксації або на крайній випадок облаштувати захищене від дощу, вітру і снігу місце, де можна подихати свіжим повітрям, не виходячи з квартири.

Правильна постановка завдання – запорука раціонального використання коштів

Перш ніж приступити до робіт з облагородження лоджії, слід визначити, для яких цілей вона буде служити, а вже потім обирати підходящий балконний блок. Скління балконів може бути виконане одним із наступних способів:

  • холодним;
  • теплим із застосуванням вікон зі склокомпозиту;
  • використання ПВХ профілів;
  • з виносом скління.

Варіанти профілів для скління балконної зони

Монтаж на балконі алюмінієвого профілю не дає істотного теплоізоляційного ефекту, тому цей вид оздоблення називається холодним. Такий варіант вимагає мінімальних фінансових витрат, оскільки складається з простої розсувної або розстібної конструкції з фетровим наповнювачем та гумовим ущільненням стиків. Цей спосіб підходить у тому випадку, коли необхідно захистити балкон від вологи та пилу.

Оздоблення балкона віконними рамами зі склокомпозиту застосовується у тих ситуаціях, коли до скління пред'являються високі герметичні та теплоізоляційні вимоги. Крім низької теплопровідності, цей матеріал має гарну механічну міцність, тому всі конструкції виготовляються без використання армуючих елементів. Склокомпозитні віконні рами чудово себе зарекомендували, тому їх часто використовують для скління котеджів. В останніх, до речі, часто виникає потреба замовити нестандартні вікна, форма та розміри яких впишуться в загальний екстерʼєрний концепт будівлі.

Найпоширеніший і успішно пройшовший випробування часом спосіб скління - це встановлення багатокамерного ПВХ-профілю з герметичними склопакетами. Високі тепло- та звукоізоляційні властивості, а також герметичність конструкції у поєднанні з утепленням балкону дають можливість облаштувати додаткову кімнату, в якій можна зробити робочий кабінет, зону релаксації чи гардероб.

Вирішити завдання щодо збільшення простору на балконі можна за допомогою виносного скління. При такому способі склопакети виносяться за межі конструкції, що дозволяє встановити повноцінне підвіконня глибиною до 500 мм без втрати корисної площі всередині лоджії.

Автор: Віконний стандарт