Якщо ви плануєте ремонт у кухні, добре продумайте організацію стільниці та розміщення мийки. Від цього рішення залежить ваш щоденний комфорт. Переглядаючи каталог кухонних мийок https://www.santechshara.ua/santehnika/kuhonnie-mojki/, легко розгубитись, адже вони бувають із різних матеріалів, мають різну форму та спосіб встановлення. Сьогодні ви дізнаєтесь усі нюанси, необхідні для вибору функціональної та надійної мийки.
Продумайте спосіб встановлення
Існують раковини різних типів встановлення: накладні, врізні на стільницю, під неї, або у рівень із робочою поверхнею. Усі ці моделі потребують різних умов для встановлення, які ви маєте знати заздалегідь.
- Накладні раковини встановлюються на корпус кухонної тумби та кріпляться збоку. Це найдешевші моделі, які часто обирають для дачі, зйомної квартири, або, якщо бюджет на ремонт дуже обмежений. Накладні чаші найчастіше виготовляють із нержавіючої сталі, вони не надто стильно виглядають, але дозволяють непогано заощадити.
- Врізні мийки на стільницю монтуються в отвір, створюючи єдину робочу зону. Встановити самостійно її не вдасться, адже потрібен спеціальний інструмент та вміння. Врізні мийки виготовляють із нержавійки, кераміки та штучного каменю. Вони бувають одинарними, подвійними та навіть потрійними. Мають тонкі борти чи широкі крила для сушіння посуду. Серед такого асортименту ви легко знайдете модель, яка пасуватиме до вашої кухні.
- Врізні раковини під стільницю найчастіше зустрічаються у дизайнерських кухнях. Такі моделі є найпростішими у догляді, адже не мають бортів, під якими збирається бруд та волога. Вони дозволяють легко прибрати стільницю, змівши з неї крихти чи краплі води.
Якщо ви плануєте обрати врізну раковину, встановлюйте стільницю, яка не боїться вологи. У більшості проектів використовують МДФ панелі, які додатково захищають від води у місцях зрізу. Найнадійнішими є стільниці із композитних матеріалів — штучного мармуру чи граніту. Вони не бояться вологи, не вбирають запахів та стійко переносять контакт із харчовими фарбниками.
Який матеріал краще: нержавійка, кераміка чи штучний камінь?
Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення кухонних раковин є нержавіюча сталь. Це гігієнічний матеріал, який нічого не вбирає, тому за ним легко доглядати. А ще він не боїться різких перепадів температур, контакту із хімічними речовинами та механічних пошкоджень. Якість такої мийки цілком залежить від товщини металу. Оптимальна товщина стінок: 0,8-1 мм. Вироби із тонших листів металу досить шумні та швидко покриваються вм'ятинами від падіння столових приборів.
Керамічні раковини для кухні зустрічаються значно рідше, ніж моделі із нержавійки. Це дивно, адже кераміка ще більш гігієнічна та довговічна. Керамічні вироби ззовні покриті сантехнічною глазур'ю, яка за структурою нагадує скло. Якісну глазур неможливо пошкодити, навіть якщо кидати у неї ножем. Вироби зі штучного каменю схожі за характеристиками, вони надійні та стильно виглядають. Але мусимо попередити про композитні раковини білого кольору — вони фарбуються від продуктів та потребують особливого догляду.