Сьогодні боулдеринг — це окремий вид спорту. Завдяки скеледромам, обладнаним для боудерингу, він стає дедалі популярнішим у світі. Так, наприклад, багато людей, у минулому шанувальники тренажерних залів, перейшли на скеледроми, тому що такий вид фізичного навантаження дозволяє зробити тренування і захопливим, і корисним. Заняття боулдерингом у Києві ще не такі популярні, як у західних країнах, але скалодроми відвідують дедалі більше людей.
Що таке боулдеринг?
Боулдеринг – це лазіння по скелях на невеликих висотах, без використання мотузки чи ременя безпеки. Це можна робити в приміщенні або на вулиці, і все, що вам потрібно - це відповідне для скелелазіння взуття, трохи магнезії та страхувальні мати. Вам доведеться буквально дертися по валуну або штучному рельєфу, а не по скелі.
Боулдеринг дозволяє здійснювати невеликі сходження без використання спорядження, тому для альпіністів він став чудовим способом підтримувати свою форму, а для початківців – ефективно та безпечно навчатися скелелазінню.
Чи є боулдеринг скелелазінням?
Так, боулдеринг – це вид скелелазіння. Усі відмінності зводиться до використання спорядження. Всі рухи, типи утримання і більшість професійного сленгу такі самі. У минулому альпіністи зосереджувалися на навичках використання спорядження, але сучасні скелелази часто використовують боулдеринг як основну практику. Це дозволяє більше часу проводити на стіні, працюючи над сильним хватом, силою, витривалістю та точною технікою.
Наскільки високі стіни для боулдерингу?
У середньому стінки для боулдерингу мають висоту близько 4 метрів. Страхувальні мати також високі – близько 30 сантиметрів.
Правильне положення тіла у боулдерингу
Про оптимальне положення тіла вам обов'язково розповість інструктор на вступному занятті зі скелелазіння. Але у загальному вигляді рекомендації такі:
- Згинайте руки лише тоді, коли ви активно підтягуєтесь;
- Ставте ноги на опори прямо, а не боком. Це важливо, коли потрібно рухати ногою або відтискатися від стіни;
- Тримайтеся ближче до стіни, особливо стегнами, оскільки вони є центром рівноваги;
- Використовуйте свої ноги, щоб підштовхнути себе і менше зосереджуватися під час підтягування руками;
- Плануйте свій маршрут зачепами в голові, прораховуючи рухи заздалегідь.
Боулдеринг задіює верхню частину тіла та спину для тягових м'язів. Сила хвата покращується досить швидко – вже після місяця тренувань ви помітите різницю. М'язи кора також дуже важливі для підтримки вашого тіла в напрузі, тобто для преса.
Як займатися боулдерингом на скеледромі у приміщенні?
- Почніть з нижніх зачепів для рук і ніг — іноді вони позначені стрічкою, кольоровим блоком або рівнем.
- Почніть із того, щоб відірвати ноги від підлоги, без стрибка.
- Використовуйте зачіпки лише одного кольору (або одного кольору стрічки) та стіни або кути. Вам не потрібно використовувати кожний зачіп; ви можете користуватися і руками, і ногами, щоб просуватися далі.
- Підніміться на вершину і торкніться обома руками останнього зачепа чи верхньої частини стіни, якщо вона позначена.
- Спускайтеся вниз, використовуючи будь-який колір зачепів – просто спускайтеся безпечно.
- Якщо вам потрібно стрибнути чи впасти - зігніть коліна, руки випростайте вгору перед собою і стежте за головою.
- Не стрибайте від стіни, не обертайтеся і не кладіть руки за спину, якщо ви падаєте.
Це коротка інструкція, але без практики з інструктором вона не має сенсу. Безпечне падіння - це найважливіша річ, якій потрібно навчитися, і це потребує певного часу. Обов'язково попрактикуйтесь падати з невеликої висоти!
Як розпочати займатися боулдерингом?
Найкращий спосіб почати займатися болдерингом - просто записатися на вступне заняття “Легкий старт” в центрі скелелазіння Funattic. Там вам покажуть основи безпечного лазіння у болдерингу, дадуть огляд тренажерного залу та його особливостей, а також невелику базову техніку для початку. Далі ви зможете відвідувати скеледром у своєму режимі або з групою. боулдеринг – чудовий спосіб регулярно займатися спортом, а також трохи поспілкуватися з однодумцями.
Крім фізичного розвитку, боулдеринг – чудова профілактика психічного здоров'я. Це захоплива головоломка, яка, поєднуючись зі страхом впасти, змушує сконцентруватися на скелелазіння і забути про всі інші речі, відірватися від турбот і стресів життя.
Що потрібно для боулдерингу:
Для занять вам знадобиться вільний і зручний одяг, який не заважає рухатися та будь-яке спортивне взуття. Якщо нема спорядження — не проблема, на скеледромі Funattic є прокат всього необхідного: спеціального взуття (скельних туфель), страхових систем, спускових пристроїв і магнезії.
Скеледром у Києві - https://funattic.com.ua/