Сучасні електродевайси спрощують пересування містом та відкривають багато можливостей для драйвового відпочинку. Серед них — гіроборди та гіроскутери. Це платформи на двох колесах з ручкою чи без, які рухаються відповідно до «команд» тіла власника. Часто ці два види електротранспорту плутають, однак пристрої мають низку відмінностей. Якщо плануєте придбати сучасний засіб пересування для себе чи дитини, варто розібратися, чим відрізняється гіроскутер від гіроборда та якому девайсу краще віддати перевагу.

Ручка має значення

Перша відмінність між пристроями — наявність ручки для керування. Гіроборди її не мають, тому для поворотів потрібно використовувати лише вагу тіла або ж підіймати відповідну ногу. Інший варіант — платформи з важелями, якими обладнані гіроскутери та з допомогою яких зручно повертати в потрібний бік. Впливати на ручку можна колінами чи руками — все залежить від конструкції транспортного засобу.

Потужність транспортних засобів

Ще одна характеристика, яка відрізняє два девайси — потужність. У випадку гіроборда максимальний показник становить 700 Вт. Потужність гіроскутерів може досягати 2700 Вт. Це впливає на прохідність, швидкість та, відповідно, здатність долати підйоми. 

Якщо потрібен девайс для прогулянок або пересування рівними дорогами без перешкод, гіроборда буде цілком достатньо. Якщо ж ви плануєте навантажувати пристрій по максимуму, краще придбати гіроскутер. 

Швидкість та маневреність

На здатність долати перешкоди впливають кілька факторів:

  • потужність;
  • вага девайса;
  • діаметр коліс.

Вважається, що гіроскутери більш маневрені, проте під час покупки важливо оцінювати конкретні параметри вподобаної моделі. Наприклад, чим більший діаметр коліс, тим стійкішою буде платформа. А що вища потужність — то швидший транспортний засіб. Придбати електротранспорт з оптимальними характеристиками, вибравши найкращий варіант для своїх потреб, можна в магазині Алло. Якщо ж звертати увагу на показники швидкості, то обидва типи платформ можуть розганятися до 25 км/год. 

Інші важливі нюанси

Відмінності між гіроскутерами та гіробордами не обмежуються особливостями конструкції та технічними характеристиками. Ще один важливий критерій — ціна. Якщо порівнювати платформи з базовими функціями, то моделі без важеля дешевші. 

Другий нюанс — портативність. Гіроскутери можуть бути обладнані спеціальними ручками для перенесення. Натомість гіроборди максимально компактні, їх можна перевозити у багажнику автомобіля чи навіть помістити у спортивну сумку. Якщо в пріоритеті зручність транспортування пристрою, варто зважати і на показник ваги. Що важчий девайс, то складніше його переносити. В середньому вага гіроскутера складає 13 кг. 

Корисна опція — можливість керувати платформою через смартфон. Якщо ви купуєте такий транспорт для дитини, матимете змогу встановлювати обмеження швидкості та інші дані. Також з допомогою застосунку можна «покликати» пристрій до себе, контролювати рівень заряду тощо.