Сьогодні все більше людей старше 60 років є дуже активними і бажають зберегти свою незалежність та якість життя протягом багатьох років. Однак у зв'язку з природним старінням організму, хронічними захворюваннями та порушеннями в роботі деяких системи, все ж таки виникає певна обмеженість в діях і людина потребує сторонньої допомоги. Раніше цю допомогу надавали члени сім'ї або найняті доглядальниці, проте сьогодні завдяки технологіям справи вже інакше.
Шукаєте затишний будинок престарілих у Київській області? Не витрачайте зайвий час на безкінечний пошук! Doma-prestarelyh.com.ua - ваш надійний помічник у пошуку ідеального житла для вашої родини.
Телемедицина: віддалений моніторинг здоров'я
Телемедицина – це нова технологія, що дозволяє лікарям контролювати здоров'я людини з будь-якої точки світу. За допомогою телемедицини лікарі можуть отримувати дані про стан здоров'я пацієнта в режимі реального часу, а також спілкуватися із ним через відеозв'язок. Цей спосіб консультацій особливо корисний для людей похилого віку, які живуть у віддалених або важкодоступних місцях, де медична допомога обмежена, наприклад, для мешканців сіл.
Телемедицина може підвищити якість життя людей похилого віку, полегшивши процес діагностики, лікування та спостереження за здоров'ям. Вона також може допомогти запобігти серйозним захворюванням, не відкладаючи візит до лікаря.
Розумні гаджети для підвищення комфорту та безпеки
Розумні гаджети стали часто зустрічатися у повсякденному житті багатьох людей, зокрема й пенсіонерів. Сьогодні практично у всіх з них є смартфони та планшети. Крім цього, будинок можна обладнати за допомогою розумних датчиків руху та системи відеоспостереження. Система з безлічі датчиків “розумний дім” – це спосіб убезпечити житло та життя літньої людини. Комп'ютер контролюватиме світло, опалення, газ та воду. Це дозволяє мінімізувати ризик витоку газу, пожежі, затоплення та інших можливих неприємностей, які можуть статися із забудькуватими людьми похилого віку. Крім того, до системи можна підключитися з кількох пристроїв, наприклад смартфона бабусі та дорослого опікуна, який живе окремо.
Роботи-помічники у повсякденному догляді
Сьогодні існує багато різних роботів-помічників, які допомагають людям у повсякденному житті. Наприклад, робот-пилосос може виконувати щоденне прибирання підлоги. Деякі моделі також можуть мити підлогу. Крім робота-пилососа, є, наприклад, робот-мийник вікон. Також на ринку доступні й інші варіанти техніки, що виконують основні побутові завдання – посудомийна машина, мультиварка, прально-сушильна машина та розумні холодильники, які аналізують вміст камери та самостійно складають список продуктів, які потрібно закупити.
До списку роботів-помічників для людей похилого віку також потрібно віднести роботизованих доглядальниць. Це інтелектуальні пристрої, здатні підтримувати діалог, визначати рівень стресу, нагадувати про прийом ліків і відправляти сигнал у службу порятунку у разі потреби.
Віртуальна реальність для соціалізації та розваги
Віртуальна реальність існує досить давно, проте для пенсіонерів цей світ цілком може стати справжнім відкриттям. Використовуючи шолом або окуляри, ваш дідусь бабуся можуть перейти в абсолютно новий світ, де вони молоді, сповнені сил і енергії. Такі симулятори демонструють високі результати у боротьбі з депресивними настроями людей похилого віку, які втратили фізичну активність.
Сучасні розробники активно працюють над створенням платформ, адаптованих під літніх користувачів, їх інтереси та побажання. Віртуальна реальність – це ефективний спосіб познайомитися з кимось і добре розважитись навіть для неходячих користувачів.
Сучасні методи реабілітації та відновлення
Для реабілітації після травм, хвороб та операцій активно задіяні сучасні технології. І в цій сфері знайшлося місце для роботизованої техніки, наприклад робота-евакуатора, для неходячих людей, що дозволяє медперсоналу перевозити їх із місця на місце без суттєвих зусиль. Сучасні тренажери та комп'ютерні програми для реабілітації також ефективно впливають на процес відновлення. До списку сучасних методів обов'язково варто віднести використання різних медичних гаджетів: масажери, тренажери, міостимулятори тощо.