Якісні фотографії не лише освіжають у пам'яті зворушливі моменти минулого та історії найдорожчих людей. Чіткі, яскраві фото здатні спонукати до дій, ми отримуємо позитивні емоції від споглядання чудових пейзажів, дивовижної їжі та найкрасивіших місць світу.
Такий ефект досягається за допомогою професійної фототехніки. Якщо ви хочете робити якісні знімки, потрібен якісний фотоапарат – за якими критеріями його потрібно вибирати?
Класи фототехніки
Пристрої відрізняються своїми функціональними можливостями, габаритними розмірами та масою. Клас фотоапарата визначає його застосування та призначення.
- Суперкомпакт. Обладнання може легко поміститися у жіночу сумочку, його зручно тримати в руках. Має слабкий функціонал, тому призначений для звичайних побутових зйомок, наприклад: сімейні фото, знімки для соцмереж, під час подорожей тощо.
- Компактні. Більш просунуті порівняно з попереднім класом, трохи важчі за вагою. Дозволяють отримати якісні фотографії у сегменті непрофесійного фото.
- Напівпрофесійні. Оснащені функціями ручного налаштування режимів, світлосильною оптикою. Пристрій добре підходить для тих, хто захоплений фотомистецтвом як хобі.
- Професійні. Найвищий клас, за допомогою такої фототехніки можна отримати ідеальні знімки та втілювати сміливі ідеї. Тут ви знайдете широкі можливості функціонала, знімну оптику і безліч просунутих налаштувань.
Деякі моделі смартфонів оснащені потужними камерами, які дозволяють отримати знімки на професійному рівні.
Тип видошукача
Видошукач визначає межі майбутнього знімка, допомагає налагодити потрібне фокусування та нахил камери для втілення задуманої ідеї. Вирізняють такі типи:
- оптичний – може трохи спотворювати об'єкти,
- електронний – покращені характеристики, але витрачає багато енергії,
- дзеркальний – краще за попередні, але може працювати некоректно на довгих витримках,
- бездзеркальний – нова розробка, на ринку мало моделей із цією функцією.
Екран
Не поспішайте відразу вибирати дисплей з великою діагоналлю, хоча він надає більше можливостей та зручності, але впливає на споживання енергії – ваша камера швидко розрядиться. Оптимальним варіантом вважається від 2,5 до 3 дюймів.
Існують два типи екранів – поворотний та сенсорний. Перший тип забезпечує оптимальний комфорт при зйомці, оскільки може повертатися на 360 градусів. Навіть при незручному положенні камери ви зможете бачити картинку. Сенсорний дисплей дозволяє використовувати функції пристрою дотиком до екрану, що підвищує варіативність керування.
Роздільна здатність матриці
Тут має значення два аспекти – величина роздільної здатності та фізичний розмір матриці. Багато хто помилково вибирає велику роздільну здатність, вважаючи, що так досягнуть ідеальної чіткості зображення.
Сильний вплив на зернистість надає саме розмір матриці, чим він більше, тим краще. Повноформатні матриці – ідеальний вибір, але такі пристрої дуже дорогі. При однакових значеннях роздільної здатності вибирайте камеру з великим фізичним розміром матриці.
Карти пам'яті
Є кілька різновидів карт пам'яті, що відрізняються розміром та швидкістю передачі даних.
- SD – найпоширеніша, з низьким споживанням енергії та гарною швидкістю.
- MMC – майже такого ж розміру, але швидкість зчитування набагато більша.
- MS – застосовується у дорогих пристроях, в основному для Sony.
- xD-Picture – дуже компактний, підходить для маленьких камер.
Акумулятор
Зазвичай в описі моделі завжди є інформація, на скільки знімків вистачить заряду акумулятора. Це усереднене значення, все залежить від умов зйомки та інших факторів.
Для подорожей, де можливість заряджання від електромережі обмежена, краще придбати АА акумулятор – він універсальний та надійний.
Оснащення
Кожна модель фотокамери має певний набір характеристик, які так чи інакше впливають на зручність користування та якість знімків. Найбільш поширена – фотоспалах, без нього не досягти якісних знімків при низькому освітленні. Багато пристроїв оснащуються кріпленням для штатива, удароміцним і вологовідштовхувальним корпусом, керуванням зі смартфона тощо.
Функції
Виробники з року в рік випускають дедалі більш просунуті моделі, і часом важко розібратися в їхній необхідності. Якщо ви не професіонал, краще обійтися стандартним набором:
- Стабілізація картинки під час тремтіння рук або нестабільної поверхні;
- Звуко та відеозапис, ручне або автоматичне фокусування;
- Затримка та діафрагма в автоматичному або ручному режимі.
Щоб уникнути розчарувань від нового фотоапарата, завжди вибирайте перевірені магазини з гарною репутацією та гарантією на товар. Відомі бренди відповідають за свою продукцію, вона відрізняється надійністю і довговічністю. Приємних покупок!