Вибір штор для дому часто супроводжується дилемою, чому надати перевагу: традиційним гардинам чи сучасним рішенням – рулонним конструкціям. Зазвичай вагання викликане тим, що не всі розуміють особливості та переваги рольштор. Конструкція в них досить проста: вал, полотно, яке намотується рулоном на вал, та механізм управління. Принцип роботи в них схожий з жалюзі – за допомогою ланцюжка можна опускати чи піднімати штору. До деяких моделей в комплектацію входять направляючі та короб, в який схований вал.
Розібравшись з конструктивними особливостями, варто також вивчити переваги рулонних штор.
Універсальність застосування
Рулонні штори підходять для будь-яких приміщень. В інтернет-магазині Sunset їх можна підібрати для:
- дому: у відпочивальню, дитячу кімнату, кухню, ванну, прихожу, балкон чи тамбур;
- Офісу;
- медичних та навчальних закладів;
- установ комерційного та загального призначення.
Така універсальність пояснюється практичністю рулонних штор. В чому вона виражена розповімо далі.
Простота в догляді
Дійсно рулонні штори не потребують особливого ставлення. Вони в меншій мірі забруднюються, оскільки полотна оброблені спеціальними водо-та пиловідштовхувальними розчинами. Через це вони менше накопичують бруд, довше виглядають охайними.
Періодично все ж їх можна чистити: пилососити на низьких обертах та протирати вологою губкою. Якщо на них з’явилося суттєве забруднення, то можна обережно помити під душем, використовуючи мильний засіб.
Займають мінімум місця
Особливо це важливо для невеликих приміщень та кімнат, де меблі розташовані поруч з вікнами або ця зона є прохідною. Рулонні штори дуже компактні, тож не заважають ні руху, ні меблям. Якщо ж монтаж виконаний на раму, то вони взагалі не займають вільного простору в приміщенні і ніяк не заважатимуть.
Варто відзначити, що принцип монтажу залежить від типу конструкції. На віконні рами монтувати можна як моделі з коробом, так і відкритого типу. А от на стіну – лише відкриті конструкції.
Можуть забезпечити повне затемнення
Якщо потрібне рішення на вікна, що виходять на сонячну сторону чи в приміщення з проектором, то рулонні штори – найкращий варіант. Вони бувають різного ступеню затемнення, підібрати можна навіть полотна, які затримують до 100% сонячних променів – блекаут. У цих моделей на тильній стороні тканини є спеціальне покриття, яке не пропускає світло.
Проте, аби досягти повноцінного захисту, треба уважно підібрати розмір. Ширина полотна має перевищувати на кілька сантиметрів ширину віконного отвору чи рами, аби сонячні промені не пробивалися по бокам.
Крім блекаут, лінійка рулонних штор включає в себе і інші моделі, які здатні до 40-60% затримувати світло та в більшій мірі захищають від яскравого сонця.
Підходять під будь-який інтер’єр
Ще одна важлива перевага, яка полегшує вибір. Рулонні штори можна гармонічно поєднати з будь-якою концепцією дизайну приміщення: від класики до мінімалізму чи лофту. Головне – правильно вибрати модель та поєднати її з іншими деталями. Ось кілька хитрощів:
- для інтер’єрів в стилі мінімалізм краще купити рулонні штори в лаконічному оформленні та в нейтральних відтінках;
- для класичних – можна поєднувати їх з портьєрами та тюлями;
- при виборі кольорових моделей варто підібрати для них «компаньйона» в приміщенні: килимок, плед, меблі чи диванні подушки.
Слідуючи цим простим правилам можна легко обіграти рулонні штори в дизайні будь-яких приміщень.