Багато хто вважає, що вікна достатньо просто встановити та іноді, час від часу мити скло. Особливо до такої думки приходять люди, які замовляють найякісніші конструкції. Насправді ж це не зовсім так. Справа в тому, що якість – це лише показник надійності та тривалого терміну служби, проте не відсутність необхідності догляду.
Так, звичайно, пластик (а загалом сьогодні віддають перевагу саме пластиковим рамам) характеризується високою зносостійкістю, витривалістю до різних видів негативного впливу, міцністю. Якщо йому не загрожують механічні пошкодження, то він може прослужити досить довго, навіть 50-100 років. Те ж саме можна сказати й про скло – воно вразливе лише до механічного впливу.
Однак, окрім рами та полотна зі скла є ще багато елементів, які потребують догляду. Звісно, що якщо вони вийдуть з ладу, то завжди можна звернутись за ремонтом до https://remont-okon-kiev.com.ua/, та чи варто кожні 2-3 роки витрачатись на це? Догляд за вікнами не є чимось складним, і не вимагає якогось дорогого інструментарію.
Догляд за ключовими елементами
Аби спростити собі задачу, потрібно розділити конструкцію на ключові елементами. Це дозволить діяти послідовно, щоб нічого не пропустити. Кожному елементові необхідно приділити максимум уваги, тільки тоді можна вважати, що догляд якісний, а результат від нього – довготривалий.
Зокрема конструкцію вікна розділяють на такі елементи:
- Рама. Її достатньо помити губкою з миючим засобом (не абразивним, аби не допустити подряпин). Можна в якості миючого засобу використати спеціальний, призначений безпосередньо для ПВХ поверхонь;
- Втулки рами. Тут складніше, враховуючи особливості їх розташування. Але в цьому випадку стане в нагоді будівельний пензлик, за допомогою якого можна дістатись важкодоступних місць. Так само використовують миючий або спеціалізований засіб;
- Скло. Почистити полотно можна за допомогою засобу для скла. Краще за все це робити великою мікрофібровою серветкою, яка не залишає розводів;
- Ущільнювачі. Вони вважаються найбільш вразливими, особливо для сонячних променів, морозів і спеки. Ущільнювачі можуть потріскатись, втратити свою еластичність і, як наслідок, припинити виконувати свою функцію. Тому за ними догляд має бути регулярний. Для миття достатньо скористатись мильним розчином, а після висихання краще змазати спеціальним олівцем, який продається в будівельних магазинах. Також підійде й вазелін;
- Фурнітура. Її потрібно не лише мити, а я змащувати, щоб металеві деталі не поржавіли та не зносились. Для цього розроблені спеціальні змазки, що випускаються у зручних для використання флаконах.
На перший погляд може здатись, що догляд за вікнами – це надто дорого, адже потрібна ціла низка засобів. Однак варто враховувати, що ці засоби не закінчуються після першого ж використання, їх вистачить на 10, а то й більше разів.
Як подовжити термін служби вікон
Передусім, при появі будь-якої проблеми (особливо, пов’язаних з відкриванням та закриванням стулок, варто відразу звернутись до фахівців https://remont-okon-kiev.com.ua/remont-okon-irpen/. Спеціаліст перевірить стан фурнітури, при необхідності – полагодить механізм закриття або замінить його новим.
Під час миття не потрібно спиратись тілом на відкриту стулку, це може пошкодити її петлі, з’явиться перекіс.
Також не варто відкривати вікна під час сильного вітру, який може спричинити удар стулки об стіну.
Якщо в приміщенні проводиться ремонт і багато будівельного пилу, то вікна потрібно повністю зачинити, щоб бруд не потрапив на фурнітуру. Якщо необхідне провітрювання, то краще це зробити після прибирання.