На сьогодні надається безліч програмних послуг з обліку особистих фінансів. Деякі з них дозволяють сканувати чеки, а інші підтримують одночасне ведення бюджету для кількох користувачів. Нижче наведено огляд найбільш популярних програм, які заслуговують на увагу, про що свідчать високі відмітки користувачів у магазинах AppStore та Google Play та згадки у відомих міжнародних виданнях, наприклад The New York Times і Forbes. Кожен додаток має безплатну та платну (розширену за функціональністю) версії.

Goodbudget

Ця американська програма, заснована на концепції конвертів. Користувачі створюють конверти для різних категорій витрат, наприклад для відвідування казино від 10 грн, відпочинок, а також:

  • оренда приміщення/житла;
  • продукти;
  • проїзд;
  • харчування на роботі тощо.

Між ними розподіляються гроші, що дозволяє запобігти перевищенню запланованих витрат. Додатково передбачено можливість аналізу витрат, завантаження транзакцій у формат CSV, імпорту виписок по банківському рахунку, а також перенесення невикористаних коштів на наступний місяць. Goodbudget автоматично синхронізує дані про витрати з десктопною версією. Інтерфейс додатка доступний англійською мовою.

Money Lover

Програма, розроблена в'єтнамською компанією, пропонує облік витрат та доходів, а також імпорт даних у формат Excel. Однією з унікальних функцій є можливість зв'язування банківського рахунку з додатком, що дає змогу автоматично стежити за своїми транзакціями без введення даних. Додаток також:

  • повідомляє про те, що встановленого ліміту досягнуто;
  • нагадує про обов'язкові платежі;
  • зберігає конфіденційні відомості в окремій базі, захищеній високорівневим шифруванням RSA.

У преміальній версії передбачено відсутність рекламних роликів, безлімітну технічну підтримку та експорт транзакцій у формати Excel (для Андроїд) та CSV (для айфонів). Підтримує українську, російську та англійську мови, також доступна десктопна версія, що зручно.

Expensify

Американська програма підходить для тих, хто часто здійснює відрядження та звітує про витрати у подорожах. Користувачеві потрібно лише сфотографувати (або зробити скриншот) рахунку на заправці, в кафе, готелі, магазині тощо - і суму буде автоматично внесено до відповідної категорії витрат завдяки технології SmartScan. Додаток також дозволяє швидко сканувати чеки, створювати облік витрат, імпортувати інформацію до cel, складати PDF-звіти про поїздки та навіть бронювати подорожі через консьєржа у режимі 24/7. Доступна інтеграція з QuickBooks, Xero, NetSuite, Sage Intacct. Інтерфейс англомовний, може бути використана в десктопній версії.

Money Flow

Класичний та зрозумілий планувальник фінансів із простим інтуїтивним інтерфейсом від німецького розробника. Є синхронізація з iPad та Mac, а інформація про витрати представлена у вигляді переліку транзакцій або діаграми. Програма дозволяє встановлювати захист від несанкціонованого доступу за допомогою коду безпеки та Touch ID. Крім того, користувачі можуть прикріплювати географічні теги, фото та інші відповідні мітки до кожного пункту витрат. Присутня функція повтору для автоматизації платежів, що повторюються. Зручно, що програму частково адаптовано для користувачів з обмеженими можливостями, а також підтримується динамічний шрифт. Ще один плюс − багатомовність: можна встановити українську, російську, англійську версію.

Прийнявши рішення про використання облікової програми, що буде планувати фінанси, потрібно шукати їх виключно в офіційних онлайн-магазинах Апп Стор та Гугл Плей. Важливо дотримуватися правил безпеки, таких як створення надійного пароля (що відрізняється від використовуваного в інших системах) та включення двофакторної авторизації.