Рано чи пізно кожен бізнес зіштовхується з потребою зменшення витрат. Це є особливо актуальним у логістиці, де важливо якомога дешевше та швидше доставляти товари від точки «А» до точки «Б». Вирішити цю проблему можна придбавши складську техніку, яка була у вжитку. Це рішення заощадить кошти та дасть змогу отримати обладнання, яке не поступається технічними характеристиками новим моделям.

Однак придбання техніки з пробігом має певні ризики. І щоб їх зменшити, у цій статті ми скористаємося порадами з блогу компанії SSK, яка займається складською технікою, та розглянемо важливі моменти під час вибору б/в обладнання, на які варто звернути увагу.

5 основних нюансів

Часто може бути невідомо, у яких умовах і як довго експлуатувався б/в навантажувач. Тому для придбання надійної та якісної складської техніки варто дослідити її технічні характеристики. Також про справність можна дізнатися, якщо перевірити:

  • основні вузли;
  • вантажопідйомний механізм;
  • кількість відпрацьованих мотогодин;
  • ресурс та експлуатацію;
  • виробника та продавця.

Основні вузли та вантажопідйомний механізм

Перед придбанням обладнання першочергово треба перевірити основні вузли та агрегати. Тут важливе все: рівень шуму, плавність коробки передач, стан систем безпеки та гідравлічної, вібрації, холості оберти тощо. Також важливим є вантажопідйомний механізм. Окрім браку люфтів, він мусить плавно підіймати вантажі. Усе це дасть змогу об’єктивно оцінити справність техніки.

Кількість відпрацьованих мотогодин

У середньому навантажувачі забезпечують приблизно 5 років експлуатації або 17–20 тисяч мотогодин. Однак лише за умови правильного використання та своєчасного обслуговування. Через це кращим вибором буде зупинитися на моделях із невеликої кількістю відпрацьованих мотогодин, що зробить інвестицію більш рентабельною.

Ресурс та експлуатація

Термін роботи навантажувача залежить від умов його експлуатації, наприклад, від якості підлоги, для транспортування вантажів якої ваги він потрібен, техніка буде використовуватися в приміщенні чи на відкритому майданчику тощо. Усе це потрібно врахувати, щоб зменшити витрати на ремонт обладнання в майбутньому.

Виробник та продавець

Сьогодні на ринку є безліч виробників складської техніки. Деякі з них пропонують навантажувачі за привабливою низькою ціною, але це може свідчити про можливі проблеми із ними. Так, виробник може не мати змоги своєчасно відремонтувати техніку або приховувати якісь дефекти.

Тому варто обирати перевірені компанії з офіційними представництвами в Україні, які давно працюють на ринку та гарантують якість обладнання. Однією з них є Sklad Service. Спеціалісти компанії проводять повне технічне обслуговування кожної моделі перш ніж додати її в каталог складської техніки. Завдяки цьому ви можете обрати найбільш вигідний та надійний варіант, який повністю закриє будь-які завдання із вантажно-розвантажувальних робіт.