Коли доводиться їхати магістральною трасою на околицях міста Києві, Одеси, Харкова, тощо, доводиться часто бачити уламки гуми на узбіччі дороги. Це наслідки вибуха покришки автівки під час руху. Це сама екстремальна ситуація під час їзди для кожного автомобіліста, навіть для досвідчених водіїв зі стажем. Чому це трапляється та як дії вчинити, щоб не доводилось купити нові автозапчастини Volkswagen Crafter, протидіяти уникнення ДТП та інше - далі в нашому обзорі.
Автомобіль - саме розповсюджений транспорт для зручного та комфортного пересуванням в межах міста та за ним. Під час руху в трафіку інших авто може трапитися що завгодно, зупинитися двигун, закінчитися пальне чи вибухнути одне із колес. Це все екстремальні ситуації до яких треба бути готовим та діяти професійно - раптово та впевнено. Звісно, що вони трапляються не кожен день, інколи ніколи, а знати безпечні дії повинно всім. Так ви зможете протидіяти трагедії, зберегти автівку від дорого ремонту, а якщо у вас бус чи трап, купити запчастини на бус Vivo можливо через інтернет магазин чи у нашому автосервісу.
Побутує думка, що така неприємна річ частіше трапляється з вантажним транспортом, але ж ні, інколи це відбувається і з пасажирським.
Для того щоб лопнула автомобільна покришка треба щоб зустрілися три-чотири фактори. Універсального моменту не існує. Треба розуміти, що навіть нові речі можуть зіпсуватися, а тим паче, якщо мова йде про транспортний засіб. Де одночасно працює більше десятка систем, є вогнегасні речовини тощо.
Ітак, як так відбувається що автомобільна гума вибухає під час руху?
- Використання застарілих чи вишедших з ладу шин.
Економія для нашого брата велике значення. Але ж на такому не варто економити, ніколи!
Дуже часто можна побачити як власники радянських автівок купують з рук старі запчастини Volkswagen Crafter, такі як гума тощо. Відпрацьовані покришки коштують дешево, інколи їх застосовують знов, роблять різні махінації - міняють передні шини із задніми, чи навпаки. Такі дії- небезпечні! Завжди дбайте про стан покриття колес, слідкуйте за висотою протектору та завжди проводить заміну на нові шини по сезону. Якщо є гуля та багато пошкоджень, треба проводити заміну! Можна придбати українського виробництва шини, економ класу, які можуть прослужити декілька сезонів нічим не гірше за закордонні.
- При сезонній заміні шин завжди перевіряйте їх стан.
Треба звертати увагу на цілісність конструкції, як вибирається протектор, чи є якісь серйозні зміни на поверхні - проколи, гулі тощо. Ви здивуєтесь, але навіть нові колеса можуть лопнути. Заводські помилки та погрішності бувають, тут спрацьовує людський фактор.
- Експлуатаційні характеристики.
Це кодекс правил як користуватися певними автозапчастинами. Їх порушення призводить до таких наслідків як заміна колес.
Автомобільні шини мають свої експлуатаційні властивості - конкретний тиск, певну нагрузку, строк служби та швидкість їзди. Недотримання цих вимог призводить до розриву покривель.
- Високий температурний режим.
Дев'ять з десяти випадків вибуха колеса відбувається у наслідку впливу високих температур. Це може бути тертя на дорожнє полотно слабо накачаним колесом, їзда з включеним ручним гальмом - тертя колодок гальмування на поверхонь покришок призводить не тільки до виходу з ладу всієї системи гальмування, але і до вибуху!
Також екстрене гальмування, ніколи не випробуйте авто на дорозі, повторюючи ралі. Для цього треба вчитися, мати гарнооборудовагу автівку та окрему трасу для різних маневрів.
- Миттева розгерметизація.
Це трапляється коли колесо не має певного тиску та під час інтенсивного руху наїжджає на ямку. Вибух! Нема колеса.
Що діяти? Не панікувати. Зосередьте увагу на руху поруч з вами, міцно тримайте кермо двома руками, будьте готові, що воно може вириватися з рук. Після цього прибрати ногу з педалі газу та в жодному разі не гальмувати! Вже ці дії допоможуть послабити накал ситуації і автівка стане керованою. Ваша задача максимально уникнути різких рухів в різні боки дорогу, впевнено доставити авто на узбіччя.
Якщо автівку не кидає в сторони, ви впевнено рухаєтесь до краю дороги, то можна задіяти наступні кроки. Перемкнути швидкість автівки на меньшу передачу. Вимкнути кнопку пуску та переключити на 6 швидкість.
Джерело: https://razborka-bus.kiev.ua/