Відеодомофон – це електронний пристрій, що поєднує в собі функції як домофона, так і відеоспостереження та призначений для можливості контролю доступу до різного роду приміщень. При цьому власник може не лише чути, але й бачити відвідувача перш ніж дозволить йому зайти. Якщо Ви шукаєте якісний відеодомофон за доступними цінами – рекомендуємо магазин Recorder. Розглянемо детальніше, як обрати відеодомофон для квартири.
Основні компоненти відеодомофона
Основними компонентами є панель виклику з вбудованою камерою, мікрофон, динамік та внутрішній монітор, що транслює відео з камери спостереження. Сучасні моделі відеодомофонів можуть бути оснащені додатковими функціями, такими як запис відео, підключення до смартфона, інтеграція з системою «розумний дім» та багато іншого, що значно підвищує рівень безпеки та зручність використання пристрою. Сьогодні усі сучасні моделі забезпечують базове спостереження та оснащуються численними додатковими функціями, тому вибір відеодомофона для квартири виступає серйозним завданням.
Фактори, що впливають на вибір домофона
Процес вибору відеодомофона для квартири слід розпочинати із визначення мети його придбання, тобто його основного призначення. Якщо Вам необхідний лише приймання викликів і функція відкриття – цілком достатньо стандартного аналогового домофона.
Аналогові домофони заслужено популярні завдяки простому підключенню через коаксіальний кабель, а також сумісності з різними панелями викликів та низькій вартості. Проте вони мають обмежений функціонал.
Цифрові або IP домофони, в порівнянні з аналоговими, мають значно ширший функціонал, що впливає на процес встановлення їх собівартості. При цьому вони можуть використовуватись для відеоспостереження, інтегруватись з сигналізаціями, забезпечуючи при цьому наступні можливості:
- інтеграція у систему «розумний дім»;
- підключення додаткових камер;
- контроль доступу за мітками чи картками;
- запис відео за активацією детектора руху, під час виклику або у певний фіксований час;
- керування іншими пристроями та системами (освітлення, кондиціонер, ліфт тощо) з домофона чи безпосередньо смартфона;
- сповіщення на смартфон;
- прийняття викликів з панелі виклику на смартфон.
Вибір цифрового відеодомофону буде доцільний для тих користувачів, які прагнуть отримати пристрій з широким функціоналом.
Чому все ж варто обрати IP відеодомофон для квартири
Цифрові відеодомофони вельми зручні у використанні, демонструють безпроблемне обслуговування великої кількості користувачів, що є актуально для багатоквартирних будинків. Також IP відеодомофони дозволяють дистанційно контролювати всі процеси, що відбувається перед камерою, незалежно від відстані користувача до пристрою.
Функціональні особливості IP відеодомофонів
- Передача сигналу на будь-які пристрої: пристрій спостереження охорони, монітор консьєржа, смартфон чи ноутбук власника квартири.
- Запис відео- та аудіосигналів по запиту, навіть за відсутності дзвінка.
- Підключення багатьох користувацьких терміналів та панелей виклику.
Параметри, на які варто звернути увагу перед покупкою
- Діагональ екрана. Зазвичай становить 4-10 дюймів. Великий екран забезпечує можливість одночасного спостереження з декількох камер або надає можливість детально розглянути людину, що стоїть перед дверима.
- Кількість панелей виклику та кількість камер. Визначається потребами користувача.
- Спосіб комунікації. Відеодомофон без трубки забезпечує процес комунікації з використанням гучномовця. Також є широкий асортимент моделей з трубкою.
- Наявність чи відсутність wi-fi модуля. Параметр важливий для забезпечення бездротового підключення.
- Додаткові входи/виходи. Можуть бути необхідними для підключення датчиків та пристроїв різного призначення.
Лідери відеодомофонів для квартири
Топовою компанією на ринку є британська компанія BAS-IP, продукція якої безперечно відповідає міжнародним стандартам якості, є надійною та багатофункціональною.
Обираючи відеодомофон для квартири, орієнтуйтесь перш за все на власні потреби щодо використання пристрою, а численні відгуки допоможуть Вам визначитись з конкретною моделлю.