Якщо ви житель великого міста, наприклад, як наша столиця, рішення стати власником теплиці прийде до вас з кількох причин:
- Економія коштів і часу, що витрачаються на покупки свіжих продуктів: зелені, овочів, фруктів або навіть квітів.
- Бажання самостійно вирощувати продукти з точки зору екологічно усвідомленої особистості.
- Поєднання корисного з приємним - якщо ви полюбляєте свіженькі овочі без фосфатів і пестицидів, а також отримуєте насолоду безпосередньо від процесу їх вирощування.
- Можливість не залежати від цінової політики фруктово-овочевого сегмента.
Вирощування овочів, фруктів, плодово-ягідних культур або квітів самостійно дає можливість контролювати кожен етап, починаючи від вибору теплиці, де все це ростиме і дозріватиме, і закінчуючи якістю вже дозрілих плодів. Саме вибір конструкції є основоположним критерієм у справі садівництва та городництва в межах великого міста.
Де розмістити теплицю, якщо ви житель багатоповерхівки густонаселеного мегаполісу?
Питання, де розгорнути свій міні-город, якщо ви живете в багатоповерхівці, турбує всіх охочих, хто прагне не залежати від комерційного сільського господарства.
Рішення є, і ось деякі варіанти:
- Теплиця прямо на балконі - вертикальні конструкції, розроблені спеціально для розміщення на невеликих площах. Разом з тим, їх дуже легко встановлювати. Завдяки своїй компактності, користуються великим попитом.
- Теплична конструкція на підвіконні - ідеальний варіант для тих, хто не є власником балкона або лоджії, як у першому випадку. Серед переваг підвіконних теплиць: невеликий розмір і простота в догляді, серед недоліків: можливість вирощувати невелику кількість розсади або поодиноких культур.
- Теплиці на даху чудово вирішують питання залучення фактично не функціонального простору з максимальною користю. Такі варіанти можуть бути досить великих розмірів і використовуватися для вирощування найрізноманітніших культур.
- Портативні - каркасні теплиці невеликого розміру, які дуже практичні у використанні з обмеженими просторовими можливостями. Такі варіанти зазвичай виготовляються з легких матеріалів. Тому їх дуже зручно переставляти з місця на місце.
- Вертикальні теплиці - вид конструкцій, використання яких передбачає залучення нефункціональної площі всередині та зовні приміщення. Зазвичай розміщуються на стінах.
Вибравши найбільш підходящий варіант, слід врахувати ще кілька нюансів, пов'язаних уже безпосередньо з успіхом вирощування майбутнього врожаю. Кожна теплиця має розташовуватися в такому місці, щоб рослини мали доступ до сонячного світла, а ви могли забезпечити своєчасний полив і вентиляцію. Тобто теплиця має бути розташована в зручному місці десь у південній частині приміщення.
Варто також ретельно обміркувати, що саме ви хочете вирощувати. Від цього залежатимуть умови, які слід створити для досягнення хорошого результату в садівництві, а також для отримання якомога більшої кількості позитивних емоцій від процесу.
Спостерігати за тим, як росте саджанець, як формується і дозріває плід - найбільше задоволення, коли ти усвідомлюєш, що це результат власної праці.
Теплиця вдома - не просто конструкція, це можливість мати нехай невелику, але впевненість у завтрашньому дні. Займатися міні-городництвом, не виходячи з багатоповерхового будинку, корисно й економічно вигідно. Тут присутній ще й естетичний момент, адже доглянута теплиця - це ще й дуже красиво.
Тому, займатися улюбленою справою можна де завгодно. Купити теплицю в Києві - просте рішення, яке обов'язково принесе свої плоди.