Відомо, що найважливіший період року для компанії Apple - це осінь, коли на ринку зʼявляються нові флагманські пристрої iPhone. Втім, схоже, що цього року правила гри на ринку дещо змінилися з настанням ери штучного інтелекту, а власне Apple наразі перебуває у ролі наздоганяючого, тож здивувати дійсно буде складніше.
Чого навчилась нова версія iOS?
Орієнтир Apple на технології штучного інтелекту у своїх найближчих розробках був прогнозований, враховуючи загальний тренд на ринку та швидкі темпи впровадження ШІ. Протягом буквально останнього року найбільші конкуренти Apple вже встигли презентувати результати своєї роботи у цьому напрямку, а власне ШІ став надійним помічником у різних сферах. Наприклад, одними з перших його взяла на озброєння індустрія азартних розваг, де за допомогою ШІ-асистентів гравець отримує новий рівень захисту, рекомендацій та ігрового простору, де може отримувати персональний бездеп та інші бонуси з урахуванням особливостей гри.
Ключова роль асистента дістається штучному інтелекту і у світі мобільних та компʼютерних технологій. Зокрема журналісти Bloomberg стверджують, що нова версія iOS18 має відчутно вдосконалити звичні процеси в iPhone:
- Транскрипція голосових нотаток;
- Вдосконалені інструменти редагування фото;
- Зміни у роботі браузера Safari, в основі яких пошук за допомогою ШІ;
- Глибша взаємодія з користувачем на рівні тексту та запропонованих шаблонів відповідей на повідомлення.
Ну і звичайно ж - чергова традиційна революція в області емодзі, без якої не обходиться жодне оновлення операційної системи.
Тягар очікувань
Швидкі темпи зміни та вдосконалення моделей штучного інтелекту ризикують стати для Apple небезпечною пасткою. З одного боку, компанія мала значно більше часу на опанування нових технологій, ніж їх головні конкуренти, проте з іншого - очікування від нових продуктів Apple завжди максимальні, тож аналітики сподіваються, що розробники готують щось дійсно революційне та оригінальне.
Разом з тим небезпідставними є побоювання щодо певної стандартизації операційних систем через додавання інструментів штучного інтелекту та навіть схожості iOS та Android не лише за набором нових функцій та можливостей, а й у дизайнерських рішеннях та зовнішньому вигляді. Зрештою, відомо, що Apple активно взаємодіє з Google саме у напрямку штучного інтелекту.
Втім, за словами генерального директора Тіма Кука, Apple витрачає багато зусиль та коштів на впровадження технологій ШІ, які визначають курс подальшого розвитку компанії, тож вихід нової лінійки пристроїв та операційних систем від Apple має стати гідною та вагомою відповіддю конкурентам.