З оголошенням в Україні воєнного стану підприємці все частіше стикаються з блокуванням податкових накладних, після чого стає неможливою їхня реєстрація в ЄРПН. Саме тому дуже проста раніше процедура реєстрації зараз може бути складною для звичайних учасників бізнесу. Блокування здійснюється органом контролю ДПС, щоб запобігти порушенням податкового законодавства. Для розв'язання цієї проблеми необхідне розблокування податкової накладної. Як правильно здійснити цю процедуру під час воєнного стану, розповімо у цій статті.
Причини блокування накладних
Учасників бізнесу інформують про зупинення реєстрації податкових накладних за допомогою квитанції із зазначенням показника ризикованості, що спричинив блокування. Сьогодні відомо вісім таких ознак ризику, які податкова служба враховує при ухваленні остаточного рішення.
Блокування реєстрації платіжних документів у ДПС стало досить поширеним явищем в Україні після введення воєнного стану. Якщо вашу накладну було заблоковано, насамперед слід розібратися в ситуації та дізнатися про причини такого рішення податкового органу. Служба стверджує про виявлення податкових ризиків, якщо їй вдалося знайти чи запідозрити:
- швидке зростання величини запланованих показників;
- відсутність товару чи наявність фіктивних угод;
- надання неправдивих відомостей.
Підприємці, які зіткнулися з проблемою припинення реєстрації податкових накладних, мають надати відповідні роз'яснення та документи для розблокування. Зробити це можна під час дії воєнного стану. При цьому термін подання не обмежується 365 календарними днями, як у мирний час.
Що робити, якщо заблокували накладну?
Проблема відмови у реєстрації накладних вирішується шляхом звернення до спеціальної комісії при ДПС, яка займається розглядом таких питань. У разі її негативного вердикту підприємець може подати адміністративне оскарження рішення або звернутися до суду.
На етапі звернення до податкової служби важливо довести дійсність фактичних даних, дізнатися про причини встановлених обмежень, а також зібрати необхідні докази.
Якщо ж справа дійшла до адміністративного чи судового врегулювання, то вам обов'язково допоможуть у цьому кваліфіковані податкові адвокати. Вони захищають інтереси клієнтів на всій території України.
Оскарження рішення ДПС може відбуватися лише у строки, встановлені у її повідомлення про зупинення реєстрації накладних. До суду обов'язково має сенс звертатися, якщо Державна податкова служба не відповідає на ваші запити або ухиляється від розв'язання проблеми.
Чи можливо уникнути блокування податкових накладних?
Щоб уникнути підозр з боку органів контролю суб'єкту підприємницької діяльності, перш за все необхідне зняття ризиковості з власних операцій. Зробити це може допомогти:
- знання та дотримання вимог податкового органу, що стосуються проведення грошових транзакцій;
- своєчасне повідомлення про зміни реєстраційної інформації вашої організації;
- зберігання документної бази кожної проведеної операції.
Блокування податкових накладних – неприємна, але розв'язана проблема. У багатьох випадках ДПС може переглянути своє рішення, якщо підприємець зможе детально описати проведену операцію та підтвердити існування МТБ. Якщо ж податковий орган наполягатиме на негативному рішенні, учасник бізнесу завжди може звернутися до професійних юристів, які допоможуть йому відстояти свої права під час адміністративного оскарження або судового процесу.