Після введення в Україні воєнного стану під поняттям свідомий бізнес розуміють не лише сплату податків до державного бюджету. Це й підтримка постраждалих на прифронтових територіях та допомога українським громадянам, а також збереження природи. Київський КПК одразу від початку війни вирішив сфокусувати свою діяльність саме на цих завданнях. За ці важкі роки було спрямовано на доброчинність сотні тисяч гривень.

ККПК: не словом, а справами

Власником Київського картонно-паперового комбінату є австрійський громадянин Хайнц Ціннер (Heinz Zinner). Він впевнений, що в такий нелегкий для української народу та держави в цілому час вкрай важливо турбуватися про громадян, охороняти довкілля. Позиція австрійського власника збігається з основними принципами діяльності ККПК.

Київський КПК, потужності якого значно перевищують можливості інших заводів та фабрик цієї сфери в Україні, у 2023 році виділив на благодійність 90 млн грн. Київський картонно-паперовий комбінат щотижня виділяє на добрі справи близько 150–300 тис. грн. Підприємство постійно передає санітарно-гігієнічну продукцію тим, хто її потребує. Таку допомогу отримують:

  • внутрішньо переміщені особи;
  • лікарні;
  • постраждалі від воєнних дій громади;
  • госпіталі, розташовані у прифронтових регіонах.

Така санітарно-гігієнічна продукція, як туалетний папір та серветки, паперові рушники, вкрай необхідні всім, хто опинився у скрутному становищі. Київський КПК, власником якого є Хайнц Ціннер (Dr. Heinz Zinner), за перше півріччя 2024 року передав у рамках благодійної допомоги 131 тисячу санітарно-гігієнічних виробів, 965 меблів із гофрокартону, 9,7 тис. одиниць тари для транспортування гуманітарних наборів.

У пріоритеті – добробут працівників

Київський картонно-паперовий комбінат – це команда однодумців, для комфортної роботи яких створені всі необхідні умови. На підприємстві є:

  • амбулаторія;
  • спортивний комплекс;
  • їдальня.

На комбінаті, який входить до складу австрійського холдингу, передбачена сучасна система медстрахування. Систематично переглядається заробітна плата з урахуванням економічної ситуації у країні. За тими, хто знаходиться на військовій службі, зберігається робоче місце та нараховується середня заробітна плата. Розмір такої допомоги вже перевищив сумарно 150 млн грн.

Моральна підтримка військових від ККПК

За підтримки Київського-паперового комбінату (для власника важлива допомога постраждалим від війни) у школах Обухова організовують особливі акції для захисників. Під час їх проведення школярі малюють картини, пишуть листи з подякою бійцям. Звичайний папір при цьому перетворюється на шедевр, який потім передається на фронт. Разом з листами та малюнками військовим також відправляється й гуманітарна допомога. В неї входить туалетний папір та різна санітарно-гігієнічна продукція.

Заходи Київського КПК для збереження довкілля

Heinz Zinner наголошує на необхідності постійної турботи про довкілля. На комбінаті модернізуються виробничі лінії з урахуванням концепції екологічності. ККПК отримав сертифікат FSC-STD-40, який підтверджує легальність походження сировини. З метою зниження на навантаження на навколишнє середовище:

  • макулатуру для виготовлення якісних упаковок проходить обробку з фільтрацією та дезінфекцією;
  • застосовується рециклінг відходів;
  • скоп продають виробникам будматеріалів, полімерні залишки використовують для потреб альтернативної енергетики;
  • проводиться модернізація очисних споруд, щоб мінімізувати шкідливі викиди в довкілля;
  • організовано замкнений цикл водокористування для зменшення забору чистої води.

До боротьби за покращення екології долучають жителів громади. Виробник провив екоквест для обухівських школярів, який закінчився закладанням скверу. Київський картонно-паперовий комбінат – це зразок свідомого бізнесу. На підприємстві турбуються не лише про власних співробітників, а й про кожного українця, який потребує допомоги у воєнний час.