Ключовим трендом сьогодення у розробці смартфонів стали технології штучного інтелекту, які буквально обіцяють поділили звичний досвід користування на до та після. Аналітики ринку впевнені, що саме ШІ буде визначати розвиток мобільних технологій у найближчі роки, а конкуренту боротьбу виграють ті бренди, які зорієнтуються у нових реаліях найшвидше. Поки найкращі результати демонструють чотири виробники - Samsung, Apple, Huawei та Google.
Протистояння Samsung та Apple
В останні роки саме протистояння цих двох гігантів багато в чому диктує умови на ринку смартфонів. При цьому і iPhone, і Samsung давно стали гарантією якості та випускають універсальні смартфони, що здатні задовольнити будь-які потреби. Свого часу популярність ігрової індустрії стимулювала обидва бренди адаптувати пристрої під потреби гравців, причому як шанувальників звичайних мобільних ігор, так і азартних розваг в онлайн казино, які приваблюють вигідними умовами, даруючи бездепозитні бонуси ніякого першого депозиту або можливість участі в інших програмах лояльності.
Виробники змагаються фактичне домінування в усьому світі та на окремих локальних ринках, використовуючи різні підходи до інновацій. Вважається, що перший вагомий крок у напрямку технологій ШІ зробив саме корейський виробник. Вихід на ринок флагманської моделі Galaxy S24 Ultra став гучною подією, адже новий смартфон від Samsung став дійсно потужним девайсом з широким набором революційних функцій, які стосуються камери, енергоощадження та багатозадачності.
Відповіддю Apple став анонс iPhone 16 серії, який став ще більш інтуїтивним завдяки ШІ. Інтелектуальні функції включають вдосконалення камери завдяки обчислювальній фотографії, інструменти автоматизації в iOS, а також покращене розпізнавання голосу через Siri. Крім того, нові моделі отримали потужніший чіп із прискореними алгоритмами машинного навчання.
Конкуренція з боку Huawei та Google
Нова епоха у стандартах розробки створює сприятливі умови для зміцнення позицій таких брендів, як Google та Huawei. Причому якщо компанія Google в цілому є одним з лідерів на ринку ШІ, то китайський гігант Huawei демонструє власний підхід до сучасних функцій, забезпечуючи практичність та універсальність.
Huawei розвиває власний ШІ через чіпи серії Kirin і систему HarmonyOS, пропонуючи функції, як-от розпізнавання зображень і автоматична оптимізація продуктивності. Новітні моделі, зокрема Mate 60 Pro, вражають можливостями обробки фото та інтеграції ШІ для автономного навчання пристрою.
Google на цьому полі відомий своєю серією смартфонів Pixel, постійно вдосконалюючи лінійку, починаючи з моделі Pixel 6. Вже сьогодні смартфони отримали низку вагомих переваг:
- Переклад в реальному часі;
- Поліпшення у роботі камери;
- Робота з текстом з інструментом Gemini Nano.
Очікується, що стрімкий розвиток технологій вже у найближчому часі дозволить всім ключовим розробникам реалізувати нові можливості штучного інтелекту, зберігши при цьому унікальність кожного бренду.