• Головна
  • «Як врятувати Біличанський ліс?»: прес-конференція в УНІАН
важливо
18:51, 2 листопада 2017 р.

«Як врятувати Біличанський ліс?»: прес-конференція в УНІАН

важливо

2 листопада 2017 року в Інформаційній агенції УНІАН відбулася прес-конференція на тему «Як врятувати Біличанський ліс?» - за участі міського голови м. Ірпінь Володимира Карплюка і двох депутатів – Максима Плешка (Ірпінська міська рада) і Сергія Даніша (Коцюбинська селищна рада).

Які інформаційні акценти вони розставили і донесли?

Карплюк зазначив, що між Києвом та Ірпенем міститься унікальна екосистема – Біличанський ліс площею 4 тис. га. Розгорнулась боротьба між тими, хто хоче економічно освоїти цю територію і тими, хто захищає її як унікальну екосистему. Указом Президента (2014 рік) територія Біличанського лісу була приєднана до Національного парку «Голосіївський». Проте жодних серйозних заходів перетворити Біличанський ліс на національний парк не здійснено. Межі його території не встановлено. Природоохоронна робота в Біличанському лісі не ведеться. Попри заборонні таблички важка техніка вивозить з лісу елітний кругляк. З боку Києва Біличанський ліс почали забудовувати. Усі скарги активістів та місцевих депутатів наштовхуються на мовчанку правоохоронних органів.

Тож Ірпінська міська рада відгукнулась на пропозицію активних мешканців та депутатів Коцюбинської міської ради (Коцюбинське є адміністративною одиницею міста Ірпінь з 1962 р.)  замовити розробку ескізного проекту організації території Біличанського лісу в тій його частині, яка входить до Генерального плану селища Коцюбинське і відповідає грифу «рекреація».

Максим Плешко: «Проект виконали фахівці державного Науково-дослідного інституту містобудування. Біличанський ліс може стати регіонально-ландшафтним парком «Біличанський» у рамках Національного парку «Голосіївський», тим паче, що природоохоронні вимоги до регіонального ландшафтного і національного парків однакові».

Проектом передбачено зонування території. З одного боку, на частинах лісу, які прилягають до Коцюбинського, Києва, Ірпеня варто організувати цивілізований короткостроковий відпочинок людей (нині цей відпочинок нецівілізований, «сміттєзвалищний»). З другого боку, передбачаються території, куди  не має ступати нога людини: у ботанічному заказнику (Романівське болото в долині р. Любка площею 165 га) збереглося близько 100 видів вищих рослин і там знаходять притулок дикі тварини.

Ключове: проектом не передбачається жодного будівництва на території регіонально-ландшафтного парку. Це категорично підтвердила інженер-проектувальник Нінель Соковніна («Науково-методичний центр «Проектувальник»).

Карплюк підкреслив: «Це є системна, зважена пропозиція Ірпінської міської ради, наше бачення перспективи збереження і розвитку Біличанського лісу. Ми стверджуємо, що його перестануть нищити тільки після того, як «винесуть в натуру». І Ірпінська міська рада готова це профінансувати для того, щоб назавжди поставити в цій проблемі крапку, щоб ніхто цим не манюпулював».

Мер Ірпеня закликав керівництво держави, профільні установи ті відомства, екологів, депутатів усіх рівнів, активних мешканців, усіх, кому не байдужа доля Біличанського лісу, перейти до спільної конструктивної діяльності. Він запропонував зібратися на круглий стіл через місяць зі своїми пропозиціями – задля конкретних подальших кроків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #УНІАН #біличанськийліс #Карплюк #прес-конференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...