17:11, 8 грудня 2017 р.
Пленер «Намальований Ірпінь» увінчався каталогом
7 грудня в Ірпінській центральній бібліотеці відбулась презентація каталогу творів (й учасників) першого Всеукраїнського художнього пленеру «Намальований Ірпінь».
Нагадаємо, що пленер відбувся 12-24 серпня 2017 року. Тоді ірпінці помітили в парках і на вулицях рідного міста людей з етюдниками. Куратор і учасник пленеру, заслужений художник України Костянтин Могилевський зібрав відомих митців з усієї України – від Ужгорода до Луганщини і від Києва до Одеси. У пленері також взяли участь наші земляки-художники.
Міська влада подбала про розміщення і харчування художників та забезпечення їх необхідними матеріалами. Вони працювали в Будинку творчості письменників, на березі річки Ірпінь, в парку імені Володимира Правика, парку дерев’яних скульптур «Покровський», Центральному парку та інших куточках нашого міста, які привабили митців своєю мальовничістю.
Ірпінці і гості міста побачили роботи учасників пленеру на відкритті пам’ятника Тарасові Шевченку 24 серпня.
Отже, вперше в Ірпені відбувся пленер всеукраїнського рівня. Та й, здається, в інших містах Київщини, подібних пленерів ще не було. Тож закономірно лунали побажання, щоб «Намальований Ірпінь» став ще однією доброю традицією нашого краю.
І ось поставлено окличний знак: видано симпатичний, поліграфічно якісний каталог, який зафіксував, сконденсував творчі сплески у вигляді цікавих талановитих картин. П’ятсот примірників каталогу пішли в люди – їх безкоштовно отримають безпосередні учасники пленеру, безкоштовно отримали гості презентації.
Начальник відділу культури, національностей та релігій Євгенія Антонюк зазначила, що виконано ключове завдання - пленер підніс духовно і мистецьки Ірпінь, розбурхав і стимулював творчих людей. Пленер відбувався у дивовижній родинній атмосфері. І новому пленеру в 2018 році бути!
Художник Костянтин Могилевський зауважив, що пленер великою мірою відбувся завдяки тому, що в Ірпені працює нетиповий начальник відділу культури – «напрочуд нормальний чиновник серед ненормальних».
Депутат Ірпінської міської ради Максим Плешко підкреслив, що добутки такого рівня художніх пленерів – це «видихи» у вічність, це цеглини у підмурівок майбутнього.
Панас Тітенко акцентував на тому, що Всеукраїнський пленер потужно працює на імідж Приірпіння.
Отже, мистецьке життя в Ірпені відроджується і розвивається. Однак не вирішена проблема. Кожний учасник пленеру подарував місту дві свої картини. А де їх зберігати і експонувати? Місту давно потрібні і виставкова зала, і художній музей.
Володимир КОСКІН
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Медіаграмотність в Україні: XR-виставка "EDAR" для школярів
Новини компаній
15:00
16:14
29 жовтня
11:50
29 жовтня
16:40
22 жовтня
11:20
22 жовтня
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:11, 19 жовтня
14:04, 19 жовтня
3
14:04, 19 жовтня
15:07, 23 жовтня
1
15:07, 23 жовтня
1
live comments feed...