• Головна
  • Домашній улюбленець: іграшка чи відповідальність
Актуальна тема
17:01, 13 березня 2019 р.
Надійне джерело

Домашній улюбленець: іграшка чи відповідальність

Актуальна тема
Домашній улюбленець: іграшка чи відповідальність

Якщо ви плануєте завести домашнього улюбленця, то мої роздуми або додадуть вам рішучості, або зупинять від цього кроку. Також, сподіваюсь, що тих, хто вже мають котиків чи собачок, ця публікація спонукатиме переглянути своє ставлення до братів наших менших і, що найважливіше свою відповідальність.

Почну з того, до чого має бути готова людина, яка купила/взяла тварину додому.

Передусім, потрібно розуміти, що ця жива істота потребує вашої уваги і турботи. Нагодувати, покупати, вигуляти та й просто погратись – це все ваш час. Якщо тварина захворіє, доведеться лікувати – це також час, гроші і, звичайно, емоційне напруження, бо нормальна людина переймається станом свого улюбленця.

Крім того, варто врахувати фінансовий бік питання – утримання будь-якої тварини передбачає матеріальні витрати. Їжа, засоби гігієни, обов’язкові аксесуари (повідок, намордник тощо), профілактика від паразитів і лікування (якщо захворіла) зараз коштують недешево. Наприклад, на утримання маленького песика (йоркширського тер’єра) доведеться витратити в місяць близько 400 гривень.

І, найголовніше, – відповідальність. Як можна відмовитись від тварини, яка захворіла? Як можна покинути стару немічну собаку в полі? Як можна випустити собаку на вільний вигул, де є небезпека потрапити під машину чи створити загрозу для перехожих? Як можна вигулювати велику собаку без відповідних засобів захисту, якщо це може призвести до трагічних наслідків? На всі ці питання у мене лише одна відповідь: ніяк, такі дії просто неприпустимі у цивілізованому суспільстві.

Мене дивують й одночасно обурюють випадки, коли читаєш у соцмережах повідомлення типу «…допоможіть, знову втік наш улюбленець». Хочу акцентувати увагу на слові ЗНОВУ. Я, наприклад, допускаю, що собака може знайти спосіб вилізти з двору. Але відповідальні господарі, повернувши собаку додому, мають вжити максимальних заходів, щоб така втеча більше не повторилась. Зазвичай, коментуючи подібні публікації, користувачі соцмереж висловлюють лише співчуття і побажання знайти тварину, і рідко коли можна побачити коментар із нагадуванням про відповідальність за такий випадок. Адже саме господар, беручи додому кота чи собаку, має забезпечити відповідні умови утримання і, найважливіше, безпеку як для тварини, так і для оточуючих.

"Ми відповідаємо за тих, кого приручили."

А. де Сент-Екзюпері

Зараз більшість намагається придбати домашнього улюбленця породистого, з гарною родословною, не зважаючи при цьому на особливості утримання певних порід собак. Чомусь, наприклад, господарі хаскі перед тим як купити собаку цієї породи не дуже переймаються тим, що вона потребуватиме багато вільного простору та досить свободолюбива і не комфортно почувається у квартирі. А потім дивуються: як же так, чому він втік? От і маємо результат, вулицями міста бігають великі красиві хаскі, які вирішили погуляти самостійно, а господарі розміщують жалісні публікації у соцмережах із проханням допомогти у пошуках їх собаки. І немає ніякої гарантії, що тварину вдасться повернути додому. У мене тут виникає питання: а про що ви думали раніше? Можливо варто було б взяти собаку іншої породи, утримання якої в ваших умовах буде оптимальним.

Дуже часто діти просять у батьків купити котика чи собачку і батьки виконують забаганки своїх дітей, не розуміючи при цьому, що для дитини вони купують живу іграшку, а всі обов’язки щодо утримання лягають на плечі дорослих. Можливо краще добре подумати і запропонувати дитині не собаку, а, наприклад, папугу, рибок чи іншу тварину, догляд за якою набагато простіший.

Сьогодні багато говорять про європейську Україну і більшість вважають себе вже готовими європейцями, але при цьому їхні дії та вчинки свідчать зовсім про інше. І поводження з тваринами – яскравий цьому приклад, навіть прийнятий закон про жорстоке поводження з тваринами не додає українцям відповідальності.

Можна багато писати і говорити на цю тему, але поки кожен власник собаки не усвідомить свою відповідальність та обов’язки, а держава не забезпечить належного контролю, на вулицях будуть з’являтися нові бродячі собаки, а люди не будуть захищені від нападу собаки як бродячої, так і домашньої.

Відділ "Служби захисту та лікування тварин" КП "Контроль благоустрою" нагадує ірпінчанам, що всі домашні улюбленці, які гуляють вулицями, тобто на самовигулі, згідно чинного законодавства автоматично вважаються безпритульними. У цьому випадку комунальна служба має право забрати тварину з вулиці та стерилізувати. Тому наполегливо просимо не відпускати домашніх котів і собак на самовигул.

Можливо хтось зі мною не погодиться і має власну думку щодо цього питання, тож поділіться нею у коментарях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #сайтІрпеня #собака #кіт #самовигул #безпритульні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...