• Головна
  • Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів
08:00, 5 червня 2018 р.
Надійне джерело

Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів

«Усе погано». «Я такий невдаха». Якщо ти часто вживаєш ці фрази – час зупинитися й перестати скаржитися на життя. Повір, це цілком можливо: достатньо використати правильну техніку.

1. Фіксуй скарги

Можеш використовувати різні методи. Наприклад, носи на руці спеціальний браслет і щоразу, коли починаєш скаржитися, надягай його на іншу руку. Спершу ти можеш робити це приблизно сто разів на день, але з часом будеш знаходити все менше причин для скарг.

Або ж заведи щоденник скарг (не надто привабливо звучить, еге ж?) і занотовуй усі скарги, які висловив протягом дня. Якщо соромишся займатися цим при свідках, можеш робити підсумки ввечері. Сенс методу – усвідомити, як часто ти скаржишся.

А ще – рано чи пізно тобі набридне знімати-надягати браслет або робити нотатки. Отже, і скаржитися почнеш менше.

2. Використовуй метод «позитивного “алеˮ»

Іноді ти просто не розумієш, як можна не скаржитися: обставини ж змушують. Ми не сперечаємося, у житті буває всяке, але й вихід є завжди.

У кожній ситуації, навіть дуже неприємній, шукай позитивні моменти. У цьому й полягає сенс методу «позитивного “алеˮ» – ти начебто скаржишся, але відразу знаходиш щось хороше.

Наприклад: «Я не поїду намузичний фестиваль, адже маю іспити.Алевсе одно зможу на кілька годин вибратися з друзями на природу». «Я мушу написатирефератна 10 сторінок від руки,але вдосконалю почерк». «Я пропущу круту зустріч через хворобу, але зможу дочитати книжку, яку довго відкладав».

Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів, фото-1

3. Зміни установки

Замість «я повинен», «я змушений», відтепер вживай «мені потрібно», «я хочу», «я прагну». Так ти перетвориш скиглення на шалене бажання діяти. От порівняй: «Я змушений сісти за курсову» і «Я прагну сісти за курсову». «Я повинен влаштуватися на роботу» і «Я хочу влаштуватися на роботу». Одразу ж з’являється мотивація, чи не так?

4. Став запитання й давай на них відповіді

Не зациклюйся на одній скарзі занадто довго – одразу перебивай її запитаннями. «Як я можу вже зараз змінити те, що не подобається?», «Що зробити, щоб припинити скаржитися?»

Ти здивуєшся, але відповіді доволі прості. Наприклад, якщо в тебе жахливий настрій через дурнуватий дощ і холод – з’їж щось солоденьке. Якщо знову горять дедлайни й ти стомився – випий зеленого чаю та почитай улюблену книжку.

Так, це дуже просто й не займає багато часу, але ти стаєш задоволеним і припиняєш скаржитися. Сенс методу – скоротити ланцюжок «проблема – скарга – рішення» до «проблема – рішення».

5. Припини шукати винних

Дуже часто ми скаржимося за наступним формулюванням: «Керівник своєю критикою зіпсував мені настрій», «Одногрупник своїм проханням знищив усі плани».

Легко скаржитися, коли можна скинути власну провину на когось іншого. Варто запам’ятати просту істину: в усьому, що відбувається у нашому житті, винні ми самі. Тому бери на себе відповідальність і жити стане легше – так ти знатимеш винуватця своїх проблем. Але виконання цього пункту не під силу без наступного…

6. Склади список своїх позитивних рис і досягнень

Щоразу, коли захочеться поскаржитися на себе: який ти невдаха, лінивий і гетьнепродуктивний– зазирай у цей список. В ідеалі, перечитуй його щодня та доповнюй. Сенс методу – бути більш поблажливим до себе.

Ми часто страждаємо через власнийперфекціонізм, а самооцінку вимірюємо кількістю виконаних справ. Така погоня за ідеалом заважає радіти життю та провокує скиглення. Тому – зосереджуйся на досягненнях.

Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів, фото-2

7. Грай

Щойно захочеш поскаржитися на важке життя – зіграй із собою в гру. Приміром, спробуй знайти три позитивні риси в сьогоднішній лекції, порахувати усміхнених людей, що траплялися дорогою додому (якщо таких мало, то хоча б білборди із їхнім зображенням).Відволікайся від скарг думками про світле та позитивне.Так негатив буквально «випарується».

8. Обмеж спілкування з охочими поскаржитися

Часто ми звикаємо жалітися на все підряд, оскільки знаходимося у відповідному оточенні. Ось збираєтеся разом із друзями й обговорюєте всі лиха, що спали на вашу долю: нудних викладачів,брак грошей, розірвані стосунки.

Якщо хочеш припинити скаржитися,обмеж спілкування зі скигліями. На скарги відповідай: «Так, маєш рацію» і переходь на іншу тему. Якщо ж чинити геть радикально – змінюй коло спілкування. Спілкуйся з оптимістами, учися любити життя та переймай звичку бачити більше світлого.

А як ти борешся зі скигленням? Ділися рецептами в коментарях!

Читайте також: Жити не поспішаючи та все встигати - це реально!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#позитивнімоменти #позитив #щастя #оптимізм
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...