• Головна
  • Українські мобільні оператори переділять нові частоти і піднімуть ціни
11:00, 1 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Українські мобільні оператори переділять нові частоти і піднімуть ціни

Українські мобільні оператори переділять нові частоти і піднімуть ціни

На українському ринку зв’язку гряде грандіозний переділ частотного ресурсу в діапазоні 800-900 МГц. Перерозподіл чинного спектра намічено Нацкомзв’язку (НКРЗІ) на квітень 2019 року. Там вважають правильною видачу ліцензії без тендеру на вже використовувані операторами частоти.

Частотний спектр в цьому діапазоні розподілено нерівномірно між операторами, а також використовується військовими і для аналогового телебачення. Тому мобільників потрібно буде переконати поділитися ресурсом один з одним.

Найскладніше буде вмовити Київстар, кажуть експерти. За словами телеком експерта Романа Химича, в 2009 році в результаті об’єднання з УРС (ТМ Білайн) Київстар консолідував близько половини всіх частот в цьому діапазоні. Тепер Vodafone і lifecell вимагають здійснити перерозподіл спектра. Якщо цього не зробити, інші оператори (і їх абоненти) виявляться в дискримінаційних умовах. Основною перешкодою є наявність дуже великих дисбалансів в розподілі 900 МГц частот. З огляду на те, що акціонери Київстар заплатили свого часу $ 230 млн, завдання знайти влаштовує всіх рішення виглядає непростий.

У той час як у одних операторів надлишок частот, у інших ресурсу не вистачить одночасно і на розвиток мереж в нових стандартах і на підтримку тих, які працюють зараз. Але якщо оператори все-таки отримають можливість використовувати 900 МГц для 3G / 4G, вони використовують уже наявне обладнання (базові станції, вишки, передавачі), активувавши підтримку відповідних стандартів. «Ми завжди послідовно виступали за упорядкування частотного ресурсу в діапазоні 800/900 МГц між операторами шляхом перерозподілу частот, на підставі спільної заяви операторів, що повністю відповідає чинному законодавству України. На сьогодні у операторів великої трійки вже розгорнуті мережі в 900-му діапазоні з дуже широким покриттям в сільській місцевості. Проблема в тому, що ці мережі можуть використовувати тільки GSM технологію, хоча нове покоління базових станцій може працювати одночасно в режимі 2G / 3G або в режимі 2G / 4G. Чи не будуть потрібні величезні інвестиції в будівництво нових мереж », – розповіли в Київстар.

800-900 Мгц діапазон – здебільшого допоміжний, і при ефективному використанні спільно з іншими частотами дозволяє забезпечити більш широке покриття. Що актуально на територіях з невисокою щільністю населення – уздовж магістралей, в селах, де раніше був недоступний швидкісний інтернет. «Для ефективного розподілу необхідно, на наш погляд, проаналізувати весь 900/800 спектр – і операторський, і військовий, і той, який знаходиться в процесі вивільнення як« цифровий дивіденд »(аналогове ТБ). Ми готові опрацьовувати всі можливі варіанти для взаємовигідного і максимально ефективного використання спектра спільно з регулятором та іншими учасниками ринку. Ми вже в цьому процесі », – розповіла директор з корпоративного управління і контролю Vodafone Україна Ольга Дейнега.

З практичної точки зору, після розподілу частотного ресурсу, покращиться доступність послуг швидкісної передачі даних в сільській місцевості. Йдеться про скорочення горезвісного «цифрового розриву». Але в першу чергу, говорять експерти, частоти 800-900 МГц потрібні для збільшення «охоплення» мереж як 3G, так і 4G зв’язку. Наприклад, щоб забезпечити доступ до нових технологій жителям сільської місцевості, де переважають термінали 3G.

У працюючих мережах 3G вже спостерігається вибухове зростання трафіку. Але міжнародний досвід показує, що без запуску нових технологій і освоєння нових діапазонів, частот, мережі 3G незабаром не впораються з навантаженням, і швидкість інтернет доступу буде постійно знижуватися. «4G – це істотне збільшення ємності мережі. І як наслідок – підвищення швидкості передачі даних, яке дозволить споживати контент в найвищій якості практично без помітних затримок. Це більш зручний серфінг в інтернеті: сторінки відкриваються моментально. З 4G розвиток технологій М2М, хмарних рішень, IoT, Smart City дозволить створити і нові робочі місця і принести нові сервіси для багатьох клієнтів », – кажуть в Київстар.

Запуск 4G на частотах 800/900 МГц означає, що в селах, де фіксований інтернет розвинений погано або взагалі відсутня, люди зможуть, у багатьох випадках, використовувати 4G-підключення як заміну фіксованого доступу – щоб дивитися фільми, лекції, спілкуватися з близькими, дивитися відео, і отримувати всі переваги нових технологій, які доступні в мегаполісах. Базові станції, що працюють в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц, добре підходять для міст. А ми хочемо, щоб швидкісний доступ в інтернет на основі технологій 3G і LTE був доступний для всіх жителів України. Ми вважаємо, що упорядкування спектра 800/900 МГц дуже важливо для впровадження нових технологій 3G, 4G, і в майбутньому 5G.

Безумовно, поява швидкісного інтернет доступу (ШПД) простимулює і споживання послуг. Абоненти в сільській місцевості не розпещені швидкісним інтернетом, тому можна очікувати значне зростання споживання, а значить, і доходів мобільних операторів. З переходом на масове споживання 4G обсяг трафіку зростає. Це підтверджує і весь європейський досвід, спостерігаємо зростання споживання мобільного інтернету і в Україні – на даний момент близько 40%. Ми оновлюємо тарифи з урахуванням зростаючого споживання. У нових пропозиціях – великі обсяги інтернету, а також – послуги з міжнародної практики Vodafone – своєрідні «абонементи» на безлімітний доступ до найбільш популярним в 4G послуг: можливість дивитися і завантажувати відео, спілкуватися в соціальних мережах або месенджерах.

Свою лепту у формування тарифної сітки операторів може внести і підсумкова вартість ліцензії НКРЗІ, кажуть експерти. За приблизними оцінками, мобільники можуть викласти за них декількох мільярдів гривень. 

Читайте також: Приватбанк відкрив Apple Pay для клієнтів усіх українських банків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мобільніоператори #Україна #тарифи.прогнози
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...