Інтерв'ю
11:13, 6 серпня 2018 р.
Надійне джерело
Плешко: Карплюк нікуди не пішов
Інтерв'ю
З п’ятниці 3 серпня мер Ірпеня Володимир Карплюк, перший заступник Дмитро Христюк та заступник з гуманітарних Наталія Семко вже офіційно у відставці. І прихильників, і запеклих противників Карплюка хвилює питання: що далі? Буде краще, стане гірше чи нічого не зміниться? Тож, навіщо це все було, яким курсом піде Ірпінь і про причини відставки Карплюка «04597» запитав депутата ІМР та голову фракції «Нових облич» Максима Плешка.
− У відставку пішли мер та його заступники. Що далі? Які плани у команди «Нових облич»?
− По-перше, Карплюк нікуди не пішов. І хвилюватися, що розпочаті справи в Ірпені зупиняться чи динаміка розвитку впаде, не варто. Газони як поливалися, так і будуть поливатися, школи і садки добудуються, дороги будуть асфальтуватися. Я впевнений, буде ще багато нових проектів. Все ж буде Ірпінь!
Чому я кажу, що Карплюк нікуди не пішов? Тому що в Ірпінській міській раді залишилася найбільша депутатська фракція, яка продовжить реалізацію усього, що розпочав Карплюк. Навколо нас є коло партнерів з інших політсил. Сформована стабільна і сильна більшість. Між нами сьогодні як ніколи є єдність і взаєморозуміння. За формальної відсутності мера, як ядра влади і центра прийняття рішень, саме рада визначає кадрову та всю іншу політику в місті. (Навіть при діючому меру всі серйозні рішення також проходять через схвалення радою – міський парламент.) Сьогодні секретар ради Анастасія Попсуй виконує функції міського голови. Вона є депутатом та одним із основних командних гравців у «Нових обличчях».
Подивимось на виконавчу гілку влади. Першим заступником міського голови став Олександр Маркушин. Людина, яка є сильним командним гравцем у політичному плані та ще більшим фахівцем у сфері міського господарювання. Залишились працювати перевірені і надзвичайно професійні кадри Лідія Михальченко та Марія Попруга. Увесь Виконавчий комітет, начальники управлінь і відділів, а також більшість працівників пройняті великою повагою, любов’ю і, не побоюсь сказати, відданістю Карплюку. Всі чудово розуміють, що його крок, це початок нового етапу для всіх, для міста і країни. Бо ж все буде Ірпінь!
− А чому ж Карплюк пішов з посади?
− Коли ми прийшли до влади в Ірпені і почалися усі ці зміни, Володимир Андрійович говорив нам: «Наше завдання створити систему, яка може працювати і самовідновлюватися без нас». Він завжди казав, що ми не можемо і не будемо сидіти у владі Ірпеня довічно, але наші зміни мають жити і продовжуватися після нас. Для створення системи, у якій в сфері господарювання в місті не відбудеться відкату назад, потрібно 4−5 років, казав він. Але це сталося за 3 роки. Наш лідер це відчув і зрозумів, тож звідси і рішення рухатися далі й балотуватися в Верховну Раду.
Я скажу, що для усіх нас це дуже гарна новина, бо це перспектива для всієї команди, для всього регіону: для Гостомеля, Ворзеля, Бучі, для сіл, які з нами об’єднуються в ОТГ. Коцюбинське дивиться з надією, що і там нарешті з управлінського паралічу вийде селище, куди його загнали горе-політикани.
Наприклад, щодо Ірпеня міський голова наголошував в інтерв'ю, що бачить своїм завданням заведення в регіон державних коштів, зокрема на будівництво шкіл, дошкільних закладів. Бо місто тільки добудовувати може корпуси школи. Нова школа – це прерогатива держави. А скільки всього потрібно робити в інших міста і селищах регіону. Якщо наш округ матиме на рівні держави такого лобіста як Карплюк, то я впевнений, сюди і кошти державні підуть на інфраструктуру й міжнародні інвестиції, і дороги всюди будуть, і парки красиві. Бо ж все буде Ірпінь!
За той час, який ще є до виборів Володимир Карплюк планує приділити більше часу навчанню та підготовці до того, як бути ефективним депутатом ВР нового зразка. А також роботі на окрузі. Він планує вивчити всі потреби регіону. Карплюк прийде в парламент з готовими проектами для Приірпіння та Києво-Святошинського регіону. Вчора він ще був мером, а сьогодні вже громадський активіст. За час свого мерства він сформувався як сильний лідер конкретного регіону. Так чи інакше Ірпінь та прилеглі населені пункти зорієнтовані на його політику і на його рішення.
− Тобто Карплюк задає політику в Ірпінському регіоні?
− Так. Наразі його можна вважати особою номер 1 у Приірпінні. І без статусу міського голови його вплив став ще більшим. Сьогодні велике значення має партійна складова. Ще нещодавно політики легко змінювали партійну приналежність. Нині в Україні відбувається процес кристалізації політичних партій і утвердження політичних структур, в тому числі і на місцях. Це обумовлено як суспільно-політичними факторами так і оновленим законодавством. Як політолог я чітко прослідковую таку тенденцію зараз.
− Як це проявляється в Ірпені?
− Не так давно в нашому регіон були намагання розклоти «Нові обличчя», перекупити деяких депутатів. І чим це закінчилося? Використовуючи всі законні процедури, такі депутати-перебіжчики були відкликані, а на їх місце прийшли інші депутати наступні по списку, які лише більше зміцнили нашу команду. Такі процеси відбуваються не лише в Ірпені. Нещодавно було відкликання ряду депутатів Бучанської міської ради, які були обрані від партії Захисників Вітчизни, але перейшли в інший табір. Тепер вони не депутати, а на їх місце прийшли інші. Тож, якщо певні депутати діють усупереч позиції керівництва партії чи можливо є скарги виборців на них, законодавство дає інструмент відкликання таких депутатів. По Україні такі процеси місцями уже відбуваються. Але наскільки я бачу, то Ірпінь, Буча наразі є одним із флагманів цього процесу. Це політичне дорослішання суспільства. Мені як теоретику (10 років тому, я мав честь викладати в Червоному корпусі «Партологію» − науку про політичні партії) дуже цікаво спостерігати і брати участь в цьому процесі. Це позитивна суспільна тенденція. І я прогнозую її посилення. Фактор системних політичних партій буде посилюватися.
− А яка географія «Нових облич»? Це тільки Ірпінський регіон?
− Депутати від «Нових облич» обрані до 7 районних рад (Білоцерківської, Бородянської, Броварської, Вишгородської, Києво-Святошинської, Макарівської, Переяслав-Хмельницької) та 6 селищних рад (Бородянської, Ворзельської, Коцюбинської, Гостомельської, Макарівської, Ставищенської). Загалом депутатами місцевих рад обрано 117 висуванців «Нових облич».Шість партійців стали міськими головами: Володимир Карплюк – мером Ірпеня, Микола Нетяжук – мером Фастова; Олександр Зарубін – мером Боярки; Ілля Діков – мером Вишневого та Валерій Марченко – мером Ізюма на Харківщині.
Ми подолали 5% бар’єр до Київської обласної ради. Але, як виявилося згодом, нам таки не «вистачило» 0,2%. Здається, нас просто не пустили. Мовляв, ще молоді, хай ще почекають. Але то був результат. І сьогодні ми вже сила. Я не сумніваюся, що в обларді з наступного скликання буде фракція Нових облич.
− Відставка Карплюка у більшості асоціюється з лозунгом: «Усе буде Ірпінь». Що мав на увазі мер?
− Це означає, що все буде рухатися і розвиватися так само як в Ірпені. Це означає, що кожне місто України може повторити «ірпінське диво», яке сталося тут за три роки. Коли із сірої зони, Ірпінь перетворився на успішне європейське місто, яке без перебільшень дасть фору столиці.
− Чи проводилося опитування щодо рейтингу та шансів Карплюка потрапити до Верховної Ради?
− Так, звичайно. І, виходячи з цих опитувань, мером було прийнято рішення про відставку. Треба розуміти, що 95 округ, від якого буде балотуватися Карплюк, − це Ірпінський регіон і Києво-Святошинський район, аж до Вишневого. Електоральним ядром цього округу вже є Ірпінь, де Карплюк має підтримку понад 70 %. Тобто виборчу кампанію в інших населених пунктах можна сильно і не вести – наближені міста та села і так знають «феномен Ірпеня». Сьогодні крім Карплюка в Ірпінському регіоні немає такого сильного кандидата.
− Хто може скласти конкуренцію Карплюку? Чи можна сьогодні назвати конкретні прізвища?
− За моїми прогнозами, ніхто із серйозних кандидатів, які мають ресурси і вплив, не будуть претендувати на цей округ. Я думаю, що будь-який новий кандидат, перш за все, прорахує рівень можливої підтримки виборців. В даному випадку, це явно не найого користь. Ірпінь, як «електоральний котел», буде за Карплюка. Тому вкладати кошти у виборчу кампанію, знаючи, що там виграти практично неможливо, ніхто не буде.
− Від якої політичної сили висуватиметься Карплюк? Від «Нових облич»?
− Поки невідомо. Він може йти як самовисуванець. Життя покаже. Тому що участь партії «Нові обличчя» на всеукраїнському рівні потребує великих коштів, простіше кажучи треба продатися комусь із олігархів. А це практично кінець самостійності, бо доведеться голосувати за вказівкою. А лідер партії цього не хоче. Ми ще молоді і маємо час вчитися і розвиватися власними силами. Так, це буде трохи довше, можливо кілька виборчих циклів, але ми прийдемо до парламенту самостійно, без олігархічних сил.
− Чи будуть позачергові вибори в Ірпені?
− Позачергові вибори призначає Верховна Рада. До чергових виборів залишилося не так багато часі і я думаю, що позачергових не буде в Ірпені.
Про подальшу місію і роль в команді Дмитра Христюка і Наталії Семко, про нового заступника Олену Чернявську та можливих кандидатів на посаду мера читайте в продовженні інтерв’ю на 04597.com.uaвже найближчим часом. Слідкуйте за нашими новинами.
Читайте також: Все буде Ірпінь: остання сесія Карплюка
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:18
19 грудня
14:05
19 грудня
12:24
19 грудня
08:09
19 грудня
17:00
18 грудня
09:00
18 грудня
Оголошення
20:05, 17 грудня
6
11:11, 20 грудня
17:17, 19 грудня
live comments feed...