Важливо знати
17:42, 29 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Лікар консультує: що робити якщо вкусив кліщ
Важливо знати
Тепла весняна погода та вільний від роботи час не залишають вибору - треба йти на природу. Ліс, парк, поле... не важливо, крім приємного відпочинку, тут вас очікують ще й кліщі. Щоб уберегти себе від неприємних наслідків після перебування на природі, варто дотримуватися рекомендацій лікаря у разі укусу кліща.
Сьогодні консультує лікар-інфекціоніст Кординаційного центру Ірпінської міської поліклініки О.А.Ковальчук.
Хвороба Лайма або кліщовий бореліоз є інфекційним захворюванням, збудником якого є спірохети — Боррель. Передається хвороба через укус зараженого спірохетами кліща і вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат і шкіру.
За своїм географічним поширенням вона досить широка і трапляється практично скрізь, оскільки в кожній лісовій місцевості водиться її носій — кліщ. Вільні від кліщів лише хвойні ліси, позаяк фітонциди хвої діють на них згубно.
Зараження людини відбувається під час укусу кліща, при випадковому роздавлюванні кліща, розчісуванні місця укусу та втиранні в шкіру збудника інфекції зі слиною чи тканинами кліща, а також при вживанні в їжу сирого молока інфікованих кіз, корів.
Причепившись до одягу людини, кліщі переповзають на тіло і присмоктуються до місць з найтоншою шкірою: за вухами, на шиї під пахвами, в паховій ділянці.
Якщо до тіла людини присмоктався кліщ, слід якомога швидше його зняти. Якщо є така можливість, слід звернутись до травмопункту, де кліща видалять, оброблять місце укусу, дадуть рекомендації.
Чи можна видалити кліща самостійно?
Якщо немає можливості звернутись до медичного працівника, видалення проводять самостійно: змастивши рясно кліща олією, розхитуйте його пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, слід повільно його видалити разом з хоботком. Після видалення кліща місце присмоктування змастити 3% розчином йоду, спиртом або одеколоном. Якщо хоботок залишився в ранці, його видаляють стерильною голкою. Після видалення слід ретельно вимити руки з милом.
Всім особам, що потрапили під напад кліща, рекомендується проводити щоденно термометрію протягом двох тижнів і стежити за самопочуттям. У разі появи будь-яких ознак захворювання: підвищення температури тіла, почервоніння, припухлості на шкірі в місці укусу, звертатись до лікаря-інфекціоніста.
Як захистити себе від нападу кліщів?
Якщо ви змушені тривалий час перебувати в лісі або живете в місці поширення енцефалітного кліща, найкраще зробити щеплення від кліщового енцефаліту.
При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується:
- одягатися в світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, щоб було легше помітити кліщів. Голову слід покривати головним убором;
- вдома одразу змінити одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати та випрасувати. Не можна залишати цей одяг біля ліжка чи спати в ньому. Витрушування одягу не позбавляє від кліщів;
- якщо разом з вами на природі перебував ваш пес - його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
- використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів).
Природа нам дарує здоров’я і душевну втіху, але карає за легковажність. Пам’ятайте про це!
Якщо ви потребуєте медичної консультації, обстеження чи іншої медичної допомоги в Ірпені за доступними цінами та без черг редакція "04597" рекомендує детальніше ознайомитись з послугами, які надає Координаційний центр Ірпінської міської поліклініки.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:11
27 грудня
ТОП новини
Оголошення
22:11, 20 грудня
19:47, 22 грудня
16:59, Сьогодні
11:50, 16 грудня
73
live comments feed...