• Головна
  • Спостерігачі ОПОРИ виявили ознаки «чорного піару» проти В. Карплюка
14:25, 7 червня 2019 р.

Спостерігачі ОПОРИ виявили ознаки «чорного піару» проти В. Карплюка

Спостерігачі ОПОРИ у Київській області зафіксували агітацію проти кандидата у депутати на парламентських виборах Володимира Карплюка. Її розповсюджували з агітаційного намету. Крім того, у газетах, які роздавали у наметі, опубліковані й матеріали з ознаками дочасної агітації. Про це йдеться на сайті ОПОРИ.

5 червня у Ірпені біля міської ради, представниця ОПОРИ зафіксувала агітаційний намет. На ньому була написана назва організації, яка розповсюджувала агітаційні матеріали – «Громадськиий рух «Ірпінь проти Карплюка та «нових» облич». Зазначимо, Володимир Карплюк 31 травня був зареєстрований кандидатом у народні депутати, як самовисуванець, у 95 виборчому окрузі (місто Ірпінь та частина Києво-Святошинського району). Також на наметі зазначена назва газети – загальнополітична газета ірпінського краю «Зоря Приірпіння». Цю газету агітатори і розповсюджували. Як повідомляється у самому примірнику газети, вона виходить щомісяця, поширюється безкоштовно. Засновник і видавець газети Олександр Наказненко. Безпосередньо цей номер (№6), вийшов 31 травня 2019 року. Також у виданя є власний сайт.

Спостерігачі ОПОРИ виявили ознаки «чорного піару» проти В. Карплюка, фото-1

На першій сторінці газети, опублікована стаття під назвою «Гостомель йде у «вільне плавання». Жадібність Карплюка і «Нових облич» спричинила відокремлення селищ від Ірпеня». У статті негативно висвітлюється діяльність Володимира Карплюка, коли той був представником місцевої влади.

Спостерігачі ОПОРИ виявили ознаки «чорного піару» проти В. Карплюка, фото-2

Крім цього видання, з агітаційного намету роздавали і газету «Інформаційний портал. Громадські ЗМІ», випуск № 15, за червень 2019 року. Редактором «Інформаційного порталу» є Костянтин Хафізов. На примірнику також зазначена наявність сайту. На першій сторінці номеру, який розповсюджували, діяльність і особистість Володимира Карплюка, висвітлюється негативно. У тексті зазначається, що «В. Карплюк і його оточення отримало репутацію «токсичних» чиновників», завдяки, зокрема, роботі журналістів «Інформаційного порталу». Також ідеться про причетність кандидата у народні депутати й екс-мера Ірпеня Володимира Карплюка до корупції. Крім того, на першій сторінці примірника «Інформаційного порталу», розміщена новина, у якій йдеться про намір Володимира Карплюка балотуватися до Верховної Ради і скріншоти фейсбук-коментарів до цієї новини. В цьому ж номері був також опублікований матеріал «І одразу новина про фейковий сайт: схоже, що сайт Містоінформ був проданий В. Карплюку разом зі своєю фермою ботів». У новині зазначається, що за допомогою цього сайту буде здійснюватися агітація за Володимира Карплюка, як кандидата в народні депутати.

У цьому ж номері опубліковані матеріали і про партію «Нові обличчя». Зазначимо, кандидат у депутати Верховної Ради, Володимир Карплюк, хоч і балотується шляхом самовисування, однак є головою цієї партії. Щодо матеріалів про партію, то у газеті їх опубліковано декілька, зокрема - «Нові обличчя – розсадник сепаратизму в Ірпені», «В Ірпені хотіли затримати корупціонерів-сепаратистів партії «Нові обличчя». Також на цілу сторінку опублікована рубрика «Говорить facebook», у межах якої надруковані фейсбук публікації та коментарі до них, у контексті яких згадується Карплюк і його наміри стати народним депутатом, а також його діяльність, як колишнього очільника міста Ірпінь.

Спостерігачі ОПОРИ виявили ознаки «чорного піару» проти В. Карплюка, фото-5

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській області Олексій Рєпік наголошує: «Крім випадку «чорного піару» проти кандидата в народні депутати, у вище описаній ситуації спостерігається також і маніпулятивна технологія. Мається на увазі, коли між кандидатом і окремою політичною силою, яка не є учасником виборчого процесу, наразі йдеться про партію "Нові обличчя", будується міцний інформаційний зв'язок. Така технологія може дозволити у майбутньому не згадувати в «чорному піарі» самого кандидата, обмежившись лише партією, адже це й без того матиме вплив на електорат. Однак, якщо партія прийме рішення брати участь у виборах і стане суб'єктом виборчого процесу, тоді вона зможе оскаржувати подібні дії вже як суб'єкт».

Варто зазначити, що ч. 13 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», говорить, що партія - суб'єкт виборчого процесу, кандидат у депутати мають право звернутися до засобу масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку партія або кандидат вважають недостовірною, з вимогою опублікувати їх відповідь.

Читайте також: Карплюк: опоненти пропонують моїм двійникам по 20 тис. доларів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #вибори #Карплюк #Опора #чорний піар #95 округ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...