• Головна
  • Ірпінські довгобуди відправили у Київ
Фото
20:20, 26 липня 2019 р.
Надійне джерело

Ірпінські довгобуди відправили у Київ

Фото
Ірпінські довгобуди відправили у Київ

Вибори минули і зникли усі кандидати, які водили мітинги з ошуканими вкладниками. Як і їх обіцянки боротися до кінця.Тема недобудов і заморожених квартир є загальнодержавною проблемою і має вирішуватися згідно спеціальних програм, які компетентна запровадити держава і область.

Читайте також:Ірпінській раді подарували земельну ділянку

На сесії, що відбулася 25 липня, Ірпінська міська рада своїм рішенням звернулася до Верховної Ради України з ініціативою про ухвалення законопроекту "щодо захисту прав інвесторів житлового будівництва та врегулювання зобов’язань відносно довгобудів".

Сьогодні муніципалітети не є компетентні втручатися в договірні стосунки людей і будівельних компаній. Так само з бюджету міста неможливо фінансувати приватне будівництво, кажуть експерти. По більшості проблемних будівництв дозволи на них видавалися державними органами, а не містом. В той час міста ще не мали таких повноважень.

Читайте також: Як не стати ошуканим інвестором: поради юриста

"Ми подали безліч позовів до суду та заяв в прокуратури, аби захистити права інвесторів Ірпінських недобудов. Правоохоронні органи нарешті мають почати карати винних", - наголошує ВО мера Анастасія Попсуй. І додає, що ми ж не в радянські часи живемо, де з виконкому давали команду яке житло будувати, яке ні. Це ринок і приватний бізнес, підкреслює вона.

"Сьогоднішнє звернення під час сесії до Верховної Ради - наш черговий крок до справедливості. Взагалі це питання має бути на контролі держави, яка має давати гарантії, що власник компанії не втече закордон не добудувавши житло. А зараз це можна як бачимо. І це не наша компетенція їх ловити. Це законом треба передбачити",- пояснила в.о.міського голови Анастасія Попсуй.

Нагадаємо, що 11 липня біля Ірпінської міськради мітингували ошукані інвестори мікрорайону «Благодатний», зокрема ЖК «Княжий Двір», ЖК «Панорамний», ЖК «Панорамний 2», ЖК «Фреш Сіті», ЖК «Шервуд Парк 1», ЖК «Шервуд Парк 2» та ЖК «Южний». Люди інвестували у власне житло, але вже фактично 2 роки не будуються будинки. Тоді фронтменами цього руху було кілька кандидатів у народні депутати, які насправді маніпулювали людьми, розповідаючи серед іншого, що місто може добудувати ці об'єкти, але не хоче.

Ірпінські довгобуди відправили у Київ, фото-6


Анастасія Попсуй, зауважує, що для добудови комплексів потрібно вкласти мільярд гривень, яких місто немає. Це річний бюджет Ірпеня приблизно.

"Це також неможливо згідно Бюджетного кодексу України. Бо з міського бюджету не можна фінансувати приватну власність. Це треба розуміти і не вірити популістам",- додає Попсуй. В свою чергу, Ірпінь може допомогти лише в межах своєї компетенції: наприклад, забезпечити підведення до будинків комунікацій водоканалу. Адже це є комунальне підприємство.

Читайте також:Ірпінські лабораторії отримали обладнання на 1,5 млн грн

А в цілому добудова таких об'єктів можлива за умови спеціального закону і загальнодержавних та обласних програм фінансування вважають в мерії Ірпеня. Але це має йти паралельно з посиланням відповідальності власників будівельних компаній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Ирпень #Благодатний #ошукані інвестори #гроші #новини
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...