07:04, 23 серпня 2019 р.
Сьогодні День прапора України: як піднімали перший прапор у Приірпінні
День Державного прапору України щорічно святкується 23 серпня згідно з Указом президента України від 23 серпня 2004 року № 987/2004. Вперше в Приірпінському регіоні жовто-блакитне знаменобуло піднято у Ворзелі. Наразі він зберігається в Музеї історії та культури "Уваровський дім" у Ворзелі. Про це повідомляє БМР.
Ініціатива підняття жовто-блакитного стягу належить Вадимові Антоновичу Кисленку – тодішньому вчителю фізкультури ворзельської школи. Нині він – почесний житель Ворзеля.
Влітку 1991 року Вадим Антонович разом з учнями їздив у Прибалтику. Тоді там відбувалося дуже потужне національне відродження, усюди майоріли національні прапори – замість колишніх радянських. У численних кіосках можна було придбати й прапори інших держав, зокрема і жовто-блакитний український. Оскільки у нас тоді жовто-блакитний прапор ще було придбати складно, Вадим Антонович купив собі український прапор у Прибалтиці.
Наближалося 1 вересня 1991 року і Вадим Антонович на педагогічній нараді запропонував підняти жовто-блакитний прапор на шкільній лінійці. Це було сміливе рішення, адже раніше усі звикли бачити на лінійці інші прапори – червоні. Директор школи Володимир Степанович Гусевик підтримав пропозицію і педколектив проголосував «за», двоє утрималися.
Варто відзначити, що офіційно, як державний символ, прапор був прийнятий Верховною Радою пізніше, аж 28 січня 1992 р. Проте через зміну обставин у керівництві Ірпінського міськВНО прапор урочисто підняти не дозволили. Тому В. С. Гусевик та В. А. Кисленко пішли на ризик – прапор підняли без урочистостей за півгодини до початку лінійки. Це зробили на власний ризик В. А. Кисленко разом з одним із учнів. Ось так початок навчального року прийшов до Ворзеля під жовто-блакитним знаменом – першим серед шкіл Ірпінського регіону. Це був Вчинок з великої літери.
Згодом цей прапор деякий час використовувався для урочистих подій виконкомом Ірпінської міськради, під ним приймали присягу військово-зобов’язані Ворзеля, на День Перемоги 9 травня за ветеранами, які йшли під червоним прапором, йшла колона старшокласників – під жовто-блакитним. Потім прапор зберігався у В. А. Кисленка, а 23 серпня 2012 року під час святкування Дня Державного прапора у Ворзелі він передав історичний прапор на зберігання до Музею історії та культури «Уваровський дім».
Відтоді у музеї започатковано урочисте святкування Дня прапора України. На нього запрошуються представники місцевої влади та громадських організацій, науковці, краєзнавці, школярі та студенти.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:58
25 грудня
08:39
25 грудня
13:00
24 грудня
20:18
23 грудня
ТОП новини
Оголошення
14:47, 15 грудня
13:23, 16 грудня
live comments feed...