10:35, 7 жовтня 2019 р.
Надійне джерело
Формула Федорука-Штанмаєра для Гостомеля
Відповідно до Закону України про об'єднання громад в разі приєднання Гостомеля до Бучі буде скасовано самоврядування в Гостомелі. Селищна, рада, виконком, депутати - все перестає існувати. Гостомель де-факто стане районом Бучі.
Отже, першим наслідком для Гостомеля від приєднання до Бучі стане ліквідація органів самоврядування, які тут діють 525 років. Фактично древнє самоврядне місто Гостомель перестане існувати як окремий суб'єкт.
В разі приєднання до Бучі Гостомель перестане існувати як окремий суб‘єкт.
Адже за висновками Кабміну, Бучанська ОТГ визнана фінансово неспроможною в існуючому вигляді.
Що це означатиме для людей в Гостомелі?
Впершу чергу це удар по гордості. Адже Гостомель, це давнє місто, якому ще грамотою короля Сигизмунда надано магдебурзьке право. Тобто, незалежність і самоуправління. На фоні Гостомеля Ірпінь і Буча просто діти. Їм заледве по 100 років, тоді як Гостомелю понад 500.
Як вплине приєднання Гостомеля до Бучі на життя мешканців селища?
Всі свої особисті питання та розвиток території гостомельчани будуть вирішувати через старосту. Та кількох депутатів в раді Бучанської ОТГ.
Отже, після приєднання Гостомеля до Бучі рівень представництва інтересів людей значно звузиться.
Декому може приглянутися легкий варіант вирішення проблеми. Хай би Ірпінь приєднав чи вже до Бучі, аби порядок навели. Немає куди правди діти, наразі є багато питань до ефективності роботи влади в Гостомелі.
Але бездарне господарювання Прилипка та його сім‘ї не привід ліквідовувати самоврядність Гостомеля.
Гостомель має надзвичайні перспективи стати логістичним та виробничим центром. З огляду на Асоціацію з ЄС, збільшення товарообігу з Європою саме через Гостомель підуть всі вантажі в Київ із Заходу і навпаки. Тут має бути митниця, офісні центри і вся логістика Західного напрямку.
Додайте сюди найбільший в Україні вантажний аеропорт, залізничну гілку до нього та величезне поле між Аеродромом і Старобородяською трасою, яке передбачене під промисловість. Ось і тисячі робочих місць для всього регіону і податки для розвитку Гостомеля - комфортного міста для роботи і життя людей.
Нічого нереального і важкого в цьому немає. Велосипед вигадувати не варто. Треба просто запозичити кращі практики сусідів. Навіщо воювати з Ірпенем? Краще перейняти у нього досвід. Тієї ж Муніципальної варти, благоустрою, створення парків і набережних, прибирання вулиць і так далі. Адже Ірпінь справді сьогодні є передовим містом в рамках всієї України.
При створенні окремої Гостомельської громади за умови правильного менеджменту та запозичення ефективних практик урядування, Гостомель за лічені роки може зробити прорив. Адже, згадайте, Ірпінь. Він вистрелив буквально за 3 роки. Те саме можемо і ми в Гостомелі. Адже стартові можливості, розташування і ресурси в Гостомелі на порядок кращі і потужніші за бучанські.
Не маю жодного сумніву, що за 3 роки Буча ще буде доганяти Гостомель.
Максим Плешко, політолог, кандидат філософських наук, депутат Ірпінської ради.
Читайте також: Як Прилипко хотів Гостомель під Бучу "злити"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:13
23 листопада
09:34
23 листопада
09:27
23 листопада
09:21
23 листопада
Monatik, Jamala і не тільки: оголошено лайн-ап різдвяного концерту церемонії Yuna 2024
Новини компаній
09:00
23 листопада
20:45
21 листопада
Оголошення
16:24, 12 листопада
16:24, 12 листопада
12:41, 18 листопада
335
15:57, 16 листопада
2
10:06, 15 листопада
1
live comments feed...