Фото
17:12, 13 листопада 2019 р.
Надійне джерело
Сьогодні 120-та річниця з дня народження відомого лікаря-гомеопата, який жив в Ірпені
Фото
13 листопада виповнюється 120 років від дня народження відомого лікаря-гомеопата, засновника Київської гомеопатичної школи Попова Дем’яна Володимировича.
Народився Дем’ян Попов 13 листопада 1899 року в селі Гапонівка (зараз Яблунівка) Лохвицького повіту Полтавської губернії.
Професійне життя Дем’яна Попова тривало 61 рік. Десять з них він присвятив хірургії, до якої звертався і в роки Другої світової війни - працював головним лікарем польового шпиталю, був нагороджений орденом Бойового Червоного прапора.
На території колишнього СРСР він був єдиним лікарем, котрий прийняв величезну кількість людей - близько мільйону!
Гомеопатію Д.Попов почав вивчати на початку 30-х років.
В 1935 році Д.Попов з родиною переїхав до Києва і почав працювати виключно як лікар-гомеопат.
Ім’я лікаря-гомеопата Попова було оточене легендами. На прийом до нього записувалися за чотири - шість місяців наперед. У Попова лікувалися в трьох, чотирьох, п’яти поколіннях.
Характерним було те, що з бідних людей він грошей не брав, а, навпаки, намагався непомітно залишити на столику хоча б невелику суму, щоб допомогти таким людям.
За великий внесок у розвиток вітчизняної гомеопатії Д.Попов був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, перший і єдиний гомеопат на теренах СРСР.
А посмертно він отримав медаль «За розвиток гомеопатії» від Міжнародної Гомеопатичної Організації.
Дем’ян Попов став унікальною фігурою в вітчизняній гомеопатії. Його ім’я занесено до Української радянської енциклопедії. Він прожив довге, щасливе життя, своїм учням заповів любити гомеопатію і пророкував їй велике майбутнє. Дві його дочки, а також онуки успішно продовжили почату справу.
Загальний стаж сім’ї Попових в гомеопатії - понад 120 років. З 1991 року в Києві працює Центр гомеопатії ім. Дем’яна Попова, яким зараз керує його онук Дем’ян Попов.
Життя відомого гомеопата понад сорок років було пов’язане з Ірпенем. Родина Попових товаришувала з родиною відомого режисера В.Я.Йориша. Вони були частими гостями в їхньому ірпінському будиночку по вулиці Центральній поряд із залізничним вокзалом. Ірпінь з першого погляду сподобався Дем’яну Попову, і в 1947 році він купив тут невеликий будинок з земельною ділянкою (тоді це був Ленінградський провулок). Відтоді наше місто стало улюбленим місцем відпочинку всієї родини Попових. Дем’ян Володимирович часто спілкувався з мешканцями Ірпінського Будинку творчості письменників, лікував місцевих жителів, які його дуже любили і поважали.
Наш земляк, відомий письменник і кіносценарист Микола Шудря згадував: «Мешкаючи в Ірпені, я неодноразово чув, що поруч живе диво-лікар – гомеопат Попов, тут знаходиться його дача…Люди з усіх кінців країни, які приїжджали за допомогою, навмання шукали в місті будиночок з білими колонами».
З метою увічнення пам’яті видатного гомеопата в Ірпені вулиця 60-річчя СРСР в 1993 році була перейменована на вулицю Дем’яна Попова. А в будинку з колонами проживають його спадкоємці.
Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: В амбулаторії №2 розширюють перелік послуг
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:18
19 грудня
14:05
19 грудня
12:24
19 грудня
08:09
19 грудня
17:00
18 грудня
09:00
18 грудня
Оголошення
17:17, 19 грудня
17:55, 18 грудня
13:22, 16 грудня
12:52, 16 грудня
live comments feed...