• Головна
  • Супрун розказала, як обрати ялинку
Фото
11:19, 18 грудня 2019 р.
Надійне джерело

Супрун розказала, як обрати ялинку

Фото

Якщо ви ще не визначилися, яку ялинку ви поставите вдома, то ця стаття саме для вас. Зараз не всі дерева, які продаються на ринках, мають легальне походження та вирощуються без шкоди для довкілля. Крім того, не усі штучні ялинки – це хороша альтернатива.  Про те, яку ялинку краще обрати розповіла Уляна Супрун Facebook.

Як обрати легальну ялинку?

Всі легальні новорічні ялинки під час продажу маркуються етикетками або спеціальними бирками-стяжками. На них вказано індивідуальний номер і штрих-код дерева, який заноситься в Систему електронного обліку деревини. Такі етикетки та бирки розриваються в разі спроби їх переклеїти, тому використати їх повторно неможливо.

Водночас, важливо, щоби ці засоби маркування ялинок були начеплені на дерева під час їхньої заготівлі, а не лежали в кишенях продавців. Лише в такому випадку маркування має сенс.

Перевірити походження ялинки можна з допомогою коду з етикетки чи бирки. Це можна зробити на сайті OPEN.UKRFOREST.COM або завантажити додаток на телефон yalynka.info. Якщо інформація за номером відсутня — ялинка могла бути зрублена незаконно.

Після використання не викидайте ялинку на смітник. Адже після свят вулиці та місця продажу перетворюються на “ялинкові кладовища”. Здавайте їх у пункти переробки. Минулого року використані ялинки волонтери відвозили на корм звірам у зоопарк.

Ще один варіант, про який можна подумати - жива ялинка у горщику. Її можна висадити на вулиці або навіть вирощувати вдома.

Штучна ялинка

Безліч людей обирають штучні ялинки, як менш шкідливі для довкілля. Це хороший вибір лише в тому випадку, якщо це якісна ялинка і користуватися нею будете щонайменше 10 років, а після здасте на переробку.

Як обрати якісну живу ялинку?

Уважно обирайте сорт дерева. Найлегше доглядати за ялинкою звичайною, ялицею та ялиною канадською Конікою.

Щоби дерево змогло прижитися після висадки його в ґрунт, у нього повинна бути нормальна коренева система. А це можливо тільки при вирощуванні його спочатку в замкнутій посудині, адже у таких рослин компактно формується коріння. Тому обираючи рослину, зверніть увагу на коріння: якщо воно товсте та обрізане, скоріш за все ялинка росла в ґрунті, а для висадки в горщик її коріння обрізали. Скоріш за все така ялинка не приживеться.

Створюйте правильні умови для дерева. Не залишайте його біля опалювальних пристроїв, поливайте та оприскуйте водою, мінімум двічі разів на тиждень, або ж поставте біля ялинки зволожувач повітря чи резервуар з водою. Після свят дерево можна винести на балкон (потрібно слідкувати також, щоби коріння не промерзло), а навесні вже висадити у ґрунт.  

Памятайте, що заміна живої ялинки на штучну – це найкращий спосіб зберегти природу та довкілля

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Київщина #Супрун #ялинка #новий рік 2020 #новорічна ялинка #жива ялинка #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...