16:47, 12 березня 2020 р.
Надійне джерело
Знаю все про медицину, або або куди бігти, якщо болить
Редакція "04597" випустила 4 номер газети "Знаю", який присвячений медицині Ірпінського регіону. У номері інтерв'ю з керівниками первинної та вторинної ланок медицини, контакти усіх сімейних лабораторій та багато корисної інформації.
Медицина в Ірпені – це частина цілої державної галузі з усіма її проблемами і недоліками. Останні 25 років про медичну реформу говорили переважно тільки політики. Поки вони говорили, проблеми лише накопичувалися. Фактично зміни почалися після 2014 року, а практично їх почали втілювати приблизно 3 роки тому.
Первинка, або гроші ходять за людиною
За логікою медичної реформи, країну має покрити мережа амбулаторій сімейної медицини. Це так званий первинний рівень. Люди мають підписати декларацію з сімейним лікарем, якого вони оберуть самі. Це робиться онлайн або в амбулаторії. Неважливо прописані ви в Ірпені чи де інде, але якщо заключили декларацію з сімейним лікарем – все. Ви тут обслуговуєтесь, а держава (НСЗУ) перераховує кошти за вас на цю установу. Зарплата лікаря залежить від кількості підписаних у нього декларантів. Сьогодні в Ірпені зарплати сімейних лікарів уже пристойні. Тому, йти в амбулаторію можна з почуттям того, що держава за ваш візит до лікаря уже заплатила. (Якщо підписана декларація.)
Завдання ж органів місцевого самоврядування: міст, селищ, громад у тому, щоб забезпечити приміщення цим закладам і обладнати їх відповідно до вимог держави, щоб отримати ліцензію на медичну практику. Тут можна сміливо сказати, що Ірпінь як місто добре постаралося в даному напряму. Наша громада сьогодні є прикладом для всієї країни в плані мережі сучасних амбулаторій сімейної медицини, які були відкриті впродовж останніх років. Це нині відзначають керівники медичної галузі на рівні держави.
За великим рахунком, реформа первинного рівня медицини в Ірпені відбулася. Залишилося розширити мережу амбулаторій та підтягнути рівень їх технічного оснащення в селищах. Детальніше про стан та перспективи первинки читайте на сторінці 3 у газеті.
Вторинка, або жити в епоху змін
Якщо сімейний лікар не може самостійно впоратися з вашою проблемою, він направляє вас на обстеження, аналізи або консультацію вузького спеціаліста на вторинний рівень – у поліклініку. Лікарі контактують між собою, а в перспективі будуть мати доступ до електронної картки пацієнта. Потреба в папірцях поступово має відійти. Сімейний лікар і надалі буде вести вас як пацієнта і він зацікавлений, щоб ви отримали результат від лікування.
Вторинний рівень – поліклініка з профільними спеціалістами і лікарня, де лікують стаціонарно, теж будуть отримувати фінансування за схожою моделлю згідно підписаних пакетів медичних гарантій за пролікований випадок.
Ці зміни лише починаються. Давні китайці, як прокляття, бажали своїм недругам жити в часи змін. Однак, опиратися цим змінам немає сенсу – це державна політика реформи і в Ірпені вона буде доведена до кінця.
Зрештою, вторинний рівень медицини має запрацювати як і первинка – у нових обладнаних кабінетах та з лікарями, які отримують гідну зарплату і задоволення від роботи. Детальніше про стан і перспективи вторинки читайте в інтерв’ю з її новим керівником на сторінці 5 газети.
Газета "Знаю" все про медицину вже роздається у громадських місцях Ірпеня. Крім того, усі бажаючі можуть взяти газету у холі міської ради, бібліотеці, пункту "Прокат 100 коліс" у Центральному парку та у нас в офісі (вул. Шевченка, 3а).
Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Читайте також: Увага! В Ірпені оголошено карантин
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:58
Вчора
13:00
24 грудня
20:18
23 грудня
Оголошення
12:52, 16 грудня
3
12:47, 13 грудня
18
11:50, 16 грудня
73
12:45, 16 грудня
live comments feed...