ІДЕОЛОГІЯ
01:48, 28 липня 2022 р.
Надійне джерело
Чому Зеленський схрестив Володимира і державність?
ІДЕОЛОГІЯ
28 липня церква вшановує пам'ять рівноапостольного князя Володимира, ми святкуємо День хрещення Русі, а в цьому році вперше відзначаємо День Української Державності. Чому так старост і до чого церква до державності? Чи правильно вчинив Зеленський підписавши саме такий указ про відзначення? Давайте аналізувати.
1034 роки тому наша країна - Русь була групою князівств і земель, які об’єднував хіба страх перед Великим князем Київським і його дружиною, через що йому підкорялися і платили данину. Попри це ідеології в такої держави не було. При першій же нагоді ті чи інші землі виходили з під контролю, бо навіть дружина могла збунтуватися проти князя.
На міжнародній арені дохристиянська Русь сприймалася як велике, непрогнозоване і страшне варварське царство – джерело постійної небезпеки.
Володимир Великий – син Святослава Хороброго став князем через братовбивство. Він розумів нестійкість своєї влади і держави загалом. Так само могли змістити і його самого.
Перші роки правління Володимир очолював наступ язичництва на християнство, яке чим далі більше проникало в Русь
Володимир збудував велике язичницьке капище з ідолами основних племен Землі Руської. Цей символічний крок мав показати єдність держави зітканої із великої кількості різноманітних племен, але спроби опертися на традиційну релігію потерпіли поразку. Кожне плем’я окрім центрального божества мало ще й власних жерців зі їх авторитетом і впливом. Язичницька релігія та її духовна влада були традиційними для Русі.
Влада князя і його намісників спиралась на силу зброї, ідеологію ж контролювали язичницькі жреці
Поступово Володимир усвідомив потребу нейтралізації язичницької верхівки та створення єдиної ідеологічної системи, яка мала б зцементувати державу і «освятити» владу Київського князя на величезних просторах Землі Руської.
Крім того, як зазначає професор О. Салтовський: «Нова релігія, була покликана замінити традицію виборності князя, залежності його від волі віча та забезпечити станові привілеї соціальним верствам, що служили опорою монархії. Такою новою релігією стало християнство».
У «Повісті минулих літ» та інших творах нашого середньовіччя проводиться ідея, що хрещення стало кульмінацію життєвого шляху Русі. Вивело її на нову орбіту.
Митрополит Іларіон Київський (990-1088) у «Слові про закон і благодать» дає однозначну оцінку тим подіям. «Були перед тим подібні звірині й худобі, то тепер Бог нас помилуваві возсіяло в нас світло розуму».
Посилання до Божої волі, апеляції до величі Землі Руської, яку Рюриковичі «великим трудом утвердили» справляли враження на тогочасний народ. Поступово ідея про те, що саме цей князівський рід має виняткове право на володіння Руссю стала аксіомою на кілька наступних століть вперед.
Через хрещення Володимир подолав місцеву язичницьку верхівку та зменшив вплив вічового народоправства в Землі Руській
Відзначення 28 липня Дня Української Державності є правильним та актуальним. Хрещення Києва в 988 році було актом передусім політичним, спрямованим на зміцнення державної влади князівської династії.
Згодом хрещення спричинило вирішальний вплив на керованість державою, її ідеологію, зовнішні зв’язки Русі та всю подальшу долю Східної Європи аж до сьогодні, включно із нинішньою війною.
Хрещення від Києва Москва вважає за підставу Києвом володіти
У час хрещення Русі території сучасної Москви були віддаленими (дикими) окраїнами Землі Руської зі столицею в Києві. Перша згадка про поселення Москва з’явилася тільки за 250 років після хрещення Киян у Почайні. Тому, хрестилась навіть не Москва від Києва, а територія, де через два з половиною століття виникла Москва.
Московське князівство, а згодом царство постало на одному з віддалених уламків величезної Київської держави. Згодом Москва виробила власну ідеологію, яка нібито на цій підставі дає їй право володіти самим Києвом.
Московсько-російська ідеологія і держава несе в собі ординське ядро, яке загорнуте у відблиски київської православної культури.
Російська ідеологія така ж хибна, як віра в комунізм
Україна сьогодні на полі бою виборює власну незалежність від орди. А відзначення Дня хрещення Русі, як Дня Української Державності, це повернення нашої історії, яка москвою-ордою і була відібрана.
Коли ми виграємо цю війну і станемо архітектором безпеки у Східній Європі, тоді з російської хибної ідеології висмекнеться наріжний камінь і вона розсиплеться. Як розсипався комунізм.
P.S. Будь ласка, не кажіть і не пишіть Київська Русь. Не було такої держави. "Київську Русь" придумали російські історики у XIXстолітті. Щоб довести, що Русь була не одна, що була ще Галицька, Суздальська, а потім і Московська Русь (для того, щоб збирати ці землі під Москву). Могутняж середньовічна держава-цивілізація на Сході Європи зі столицею в Києві, називалася просто Русь або Руська Земля.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Monatik, Jamala і не тільки: оголошено лайн-ап різдвяного концерту церемонії Yuna 2024
Новини компаній
09:00
20:45
21 листопада
18:43
21 листопада
Оголошення
12:41, 18 листопада
604
13:07, 19 листопада
34
15:03, 14 листопада
13:07, 19 листопада
87
15:48, 16 листопада
5
live comments feed...