Новини компаній
13:05, 2 лютого 2023 р.
Сертифікація ГБО — все, що варто знати автовласнику
Новини компаній
Перехід з бензину на газ дозволяє на кожному заправленні автомобіля заощаджувати до 50% коштів. Щоб транспортний засіб міг використовувати в якості пального метан чи пропан, необхідно встановити на нього спеціальне газобалонне обладнання (ГБО). Проте українське законодавство забороняє самовільні зміни в конструкції автомобілів, тому для всіх «газифікованих» транспортних засобів обов’язковою є сертифікація ГБО. Що це таке, як відбувається процедура і де її пройти — читайте у матеріалі.
Що таке сертифікація ГБО і чи можна без неї обійтися?
Сертифікація та реєстрація ГБО — це процедура легалізації (узаконення) нової конструкції транспортного засобу. Після встановлення газобалонної системи автомобіль набуває нових технічних особливостей, відмінних від тих, які прописані в «рідному» техпаспорті. Відсутність техпаспорта з відміткою про ГБО — це гарантований штраф для автовласника. Проте не лише загроза штрафу повинна бути стимулом для проходження сертифікації.
Якщо газобалонна система встановлена неправильно чи використане неякісне обладнання, то використання газу може нести серйозні ризики для водія, його пасажирів та інших учасників дорожнього руху. Під час сертифікації обладнання проходить перевірку і, якщо все гаразд, автовласник отримує підтвердження безпечності і справності системи — сертифікат відповідності. Маючи на руках такий документ, автовласник може звернутися в сервісний центр МВС й отримати новий техпаспорт — на автомобіль з газовою системою.
Як і де проводиться легалізація ГБО?
Достатньо ввести в пошукову стрічку Google запит «сертифікація ГБО Київ», і система видасть адреси установ, за якими автовласникам надається така послуга. Відповідно до процедури, затвердженої законодавством, щоб легалізувати автомобіль з газобалонним обладнанням, його власнику необхідно:
- звернутися з відповідним запитом у Сервісний центр МВС;
- пройти експертизу газобалонного обладнання;
- отримати сертифікат на ГБО.
Варто взяти до уваги, що видавати сертифікати можуть лише акредитовані установи (випробувальні лабораторії, СТО з відповідним дозволом). Для отримання сертифіката газобалонне обладнання проходить комплексну діагностику. Перевіряється виробник ГБО, придатність системи, наявність клапанів, які унеможливлюють проникнення газу в салон, правильність встановлення та підключення системи. Також під час перевірки випробовують на міцність та безпечність трубопровід, по якому подається газ.
Органу, який буде проводити сертифікацію, автовласник повинен надати такі документи:
- технічний паспорт на транспортний засіб;
- акт виконаних робіт від СТО, яка встановлювала газобалонну систему;
- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код.
До речі, деякі автовласники в бажанні заощадити гроші встановлюють ГБО самостійно чи довіряють цю роботу приватним майстрам. Варто знати, що такі системи легалізувати не вдасться. Єдиний вихід із ситуації — звернутися на акредитовану СТО, де майстри перевірять встановлене обладнання, доведуть його до технічних норм і тільки після цього можна починати процес легалізації системи.
Чи можна спростити процедуру легалізації ГБО?
Механізм легалізації ГБО в Україні стандартний і відбувається за єдиною схемою. Проте автовласники мають можливість спростити для себе цю процедуру, якщо скористаються послугами компанії «Час газу».
«Час газу» — це вітчизняна компанія з мережею сертифікованих СТО, які спеціалізуються на встановленні ГБО та сервісному обслуговування «газифікованих» транспортних засобів. Крім стандартного набору послуг, компанія пропонує своїм клієнтам допомогу у сертифікації газобалонного обладнання. Для цього необхідно:
- Встановити газобалонне обладнання на одній із станцій «Час газу».
- Подати пакет документів, необхідних для сертифікації представнику «Час газу».
- Почекати 1-2 дні (на деяких станція процедура триває близько 1 години).
- Отримати сертифікат на ГБО.
Компанія «Час газу» пройшла необхідну акредитацію, а її станції облаштовані всім необхідним для проведення експертної оцінки, потрібної для легалізації системи. Таким чином, водії, які звертаються у «Час газу» за встановленням газобалонного обладнання, одразу ж отримують і сертифікат, необхідний для його узаконення.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:13
23 листопада
09:34
23 листопада
09:27
23 листопада
Оголошення
21:32, 21 листопада
15:03, 14 листопада
15:03, 14 листопада
15:03, 14 листопада
15:57, 16 листопада
live comments feed...