11:36, 13 грудня 2023 р.
Надійне джерело
Наступного року в Ірпені та Бучі стартує програма з переробки відходів
Ірпінський регіон плавно рухається до Європейської моделі переробки відходів.
Українська Пакувально-Екологічна Коаліція ("УКРПЕК") в 2024 році обіцяє реалізувати екологічну ініціативу з безкоштовної переробки відходів. Проєкт поширюватиметьсяться на Ірпінь, Бучу, Гостомель, Ворзель та Коцюбинське.
Суть ініціативи: Встановити в цих містах контейнери для сортування побутових відходів, звозити відходи в точку сортування ( в нашому випадку це буде склад Бучанської МПП "Рада") і звідти відправляти на переробку.
Компанія вже має досвід роботи з передмістями Києва, у 2017 році вони запустили пілотний проект із роздільного збирання відходів упаковки у місті Вишгород. Детальніше про ініціативу проілюструє схема:
Нагадаємо, що раніше ми писали про японську компанію, які теж мають на меті співпрацю з Ірпенем в сфері переробки відходів.
Керівник організації розказав редакції Сайту Ірпеня, що в Ірпінь вже завезли понад 70 контейнерів, але повноцінно проєкт запрацює з наступного року. На відміну від інших подібних ініціатив, УКРПЕК не братиме ніяких грошей ні з користувачів, ні з міської влади. Проєкт буде абсолютно безкоштовним.
Але для успішного старту екоініціативи потрібно ухвалення відповідного законодавства. УКРПЕК націлені на великих українських виробників, які випускають свою продукцію в упаковках. Адже саме упаковки грають ключову роль у всій цій історії. Одна з екологічних цілей компанії до 2025 року має на меті використання 100% оборотної тари чи пакування із переважно перероблених матеріалів. Це приводить нас до терміну: "Розширена відповідальність виробників".
Згідно з принципом розширеної відповідальності виробника (РВВ) саме виробник несе відповідальність за упаковку та продукцію в ній, він має забезпечити роздільний збір, передачу на переробку чи відновлення пакування. Додатковим необхідним елементом для повноцінної роботи системи розширеної відповідальності виробника є спеціальне маркування.
На сьогодні в Україні досі повноцінно не реалізований механізм РВВ через відсутність прийняття необхідного законодавства. Та УКРПЕК вже впроваджують модель РВВ співпрацюючи, наприклад з Кока-Колою, Абінбев Ефес (Чернігівське), Тетрапаком і т.д.
Ключовими умовами впровадження РВВ є ухвалення відповідного законодавства та вирішення організаційних моментів щодо можливості створення юридичних осіб для організацій-операторів ринку роздільного збору відходів, наразі цей процес потребує отримання дозволу від Антимонопольного комітету.
"Зараз бачимо позитивний рух. Наскільки розуміємо, то є план прийняти закон протягом 2024 року" - підсумовує керівник компанії Володимир Григорович Слабий.
В наступному році, як тільки компанія запустить свій проєкт в Приірпінні має відбутися публічна презентація, а також стартуватиме кампанія з популяризації переробки відходів. В першу чергу і в найбільшій мірі кампанія проводитиметься в школах, серед дітей, адже саме вони в майбутньому мають створити суспільство сталого розвитку.
- Для тих, хто хоче дізнатись більше про екоініціативу та ближче познайомитися з людиною, яка впроваджує рециклінг в Україні, залишаємо Вам свіже інтерв'ю керівника УКРПЕКУ Володимира Слабкого.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у ФЕЙСБУК
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:58
25 грудня
08:39
25 грудня
13:00
24 грудня
20:18
23 грудня
ТОП новини
Оголошення
09:58, 18 грудня
45
20:05, 17 грудня
6
07:04, Вчора
21
13:07, 16 грудня
17:17, 19 грудня
1
live comments feed...