• Головна
  • Книги про війну в Ірпені,які варто прочитати
12:59, 10 лютого 2024 р.
Надійне джерело

Книги про війну в Ірпені,які варто прочитати

Історія війни в Ірпені - це історія людської стійкості перед жорстокістю ворога, історія героїзму наших захисників і історія трагедії мирних людей, які втратили все.

У цій статті ми рекомендуємо вам 5 книг, які допоможуть краще дізнатися про буремні події лютого-березня 2022-го року у нашому місті.

Ці книжки – важлива частина сьогоднішнього документування історії, в якому втілений майстерний баланс між свідченнями очевидців, висвітленнями фактів, а деякі з них писалися прямо під час боїв.

5.  "Деокупація. Історії опору українців. 2022"

Автор: Богдан Логвиненко

Деокупація. Історії опору українців. 2022» — це збірка репортажів про поїздки деокупованими територіями України у квітні — листопаді 2022 року. Головним у репортажах є голос та пережитий досвід героїв, з якими говорив автор, а також послідовний виклад подій (зміст книги побудований за хронологією того, як ЗСУ звільняли окуповані росіянами регіони). Кожен починається з прямої мови героїв, серед яких українські військові, співробітники поліції, волонтери, партизани і прості місцеві мешканці, як пережили окупацію.

4. “Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення”

Автор: Дар’я Бура, Євгенія Подобна

У своїй книжці Дар'я Бура та Євгенія Подобна зібрали спогади людей про перші дні повномасштабної війни. Це історії про те, як різні міста України зустріли 24 лютого. Історії про зруйновані плани, страх, надії та сподівання. Серед них є й спогади мешканок Бучі, Ірпеня та Гостомеля.

3. 13 віршів, або Битва за Ірпінь змінила світ

Автор: Сергій Мартинюк

13 віршів, які увійшли в збірку, писались в окопах, на позиціях, під обстрілами. Один рядок писався в Ірпінському Будинку письменників, другий — на «Жирафі», третій — на «Каравангала», четвертий — на Водоканалі. Саме тому вони бойові й пахнуть потом, порохом і славою.

2. Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені

Автор: Євгенія Подобна

У грудні 2022 року видавництво “Фоліо” випустило книгу журналістки, воєнної кореспондентки, медіатренерки Євгенії Подобної “Міста живих, міста мертвих. Історії з війни у Бучі та Ірпені” про злочини російських окупантів проти українців.

“Я б дуже багато віддала за те, аби цієї книжки не було. Аби не сталось усього того, про що у ній розповідають. У ній лише частина зібраного протягом літа та вересня матеріалу. Для мене це дуже важливо. Мені це дуже болить. В часи, коли завтра може не настати, я дуже боюсь банально не встигнути: записати, знайти, переповісти”, — написала Євгенія у день виходу книги.

1. Битва за Ірпінь

Автор: Петро Щербина

Найбільш розгорнута в плані документування локальних подій книга. "Битва" розповідає про події, які відбувалися наприкінці лютого у березні 2022-го року. У книзі опубліковано відгуки про Ірпінські події відомих у світі людей, список підрозділів, які виконували бойові завдання в районі міста Ірпінь, а також згадано героїв, які віддали своє життя за Ірпінь.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Книги #війна #ЗСУ #окупація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...