19:36, 20 лютого
Надійне джерело
Революція в медицині і зв'язки з президентами: ТОП-6 неочікуваних фактів про Заріфу Алієву
Ми зібрали шість найцікавіших, на нашу думку, фактів про відому лікарку, ім'ям якої названо сквер та школу в центрі Ірпеня.
Заріфа Алієва - азербайджанська лікар-офтальмолог, авторка нових методів лікування очних захворювань, професорка та авторка багатьох наукових робіт.
Перша в Союзі
Заріфа Алієва стала першою жінкою в СРСР, яка отримала вищий науковий ступінь академіка і удостоїлася премії Академії Медичних Наук СРСР імені М. Авербаха. Це відбулося в 1981 році.
Музичний слух нізвідки
Сучасники Заріфи стверджували, що лікарка, яка жодного дня не була в музичній школі ідеально грала на фортепіано, гарно співала і на ходу придумувала акомпанементи. Батьки Алієвої теж не володіли жодною музичною освітою. Звідки така схильність до музики, неясно, можливо хтось з попередніх поколінь передав, а можливо вона володіла не лише талантом до медицини.
Єдина в Ірпені
У різних країнах можна зустріти парки, сквери, пам'ятники цій визначній жінці. Та в Україні ми такі єдині. Наш Ірпінський Парк Дружби імені Заріфи Алієвої - це єдина згадка в урбаністичному просторі України цієї лікарки. В країні навіть немає жодної вулиці присвяченої Алієвій окрім тієї вулиці, що й веде нас до парку.
Неподалік скверу знаходиться ліцей "Лінгвіст", який теж називається в честь лікарки. До речі також перший! Перший в Україні запровадив в основну навчальну програму уроки азербайджанської мови – на знак вдячності Азербайджану за багаторічну дружбу і партнерство.
Експерименти на дачі
Лікарка була настільки "відданою" медициною, що навіть під час відпочинку думала про науку. Вона завела на своїй дачі кроликів і ставила над ними офтальмологічні експерименти.
Мама і дружина президентів
Мабуть найнеочікуваніший факт з усіх, це приналежність Заріфи до Президентської сім'ї. Вчена-лікарка була дружиною Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва і матір'ю чинного Президента Азербайджану Ільхама Алієва.
Саме тому у нас такі добрі відносини з азербайджанським урядом та діаспорою.
Революція в науці
Працюючи на кафедрі офтальмології Азербайджанського державного інституту вдосконалення лікарів у 1967 році, Заріфа проводить багатопрофільні дослідження глаукоми і запалення органу зору. ЇЇ увагу привертає маловивчена в науці область офтальмології - професійна патологія ока. На той момент Алієва стає першим дослідником у цій області.
Як наслідок вона першою в світі створює науково-дослідницьку лабораторію з вивчення професійної патології органу зору. Таким чином поклавши початок новому напрямку у світовій науці – професійній офтальмології.
Також вона займалася проблемами іридодіагностики та іридотерапії, написала дві книги у цій галузі, яких до неї просто не існувало.
Заріфа Алієва є одним із авторів колективної фундаментальної праці «Терапевтична офтальмологія». Це керівництво навіть зараз є настільною книгою для кожного офтальмолога у повсякденній практичній діяльності.
Це лише маленька частина її революційної діяльності, якщо наводити всі нові терміни, нові методи, підходи до лікування та діагностики очей, які вони винайшла то на цьому сайті не вистачить місця для статті.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:58
25 грудня
08:39
25 грудня
13:00
24 грудня
20:18
23 грудня
ТОП новини
Оголошення
11:55, 13 грудня
00:09, 18 грудня
10:22, 19 грудня
11:50, 16 грудня
335
live comments feed...