• Головна
  • Чули, що комарі люблять білявок? Насправді – це про комарих!
Новини компаній
15:00, 25 червня 2024 р.

Чули, що комарі люблять білявок? Насправді – це про комарих!

Новини компаній

Дійсно, людську кров п'ють лише самки комарів. Навіть будова ротового апарату у самця та самки комарів відрізняється. У самця ріжучі органи відсутні. Їхній ротовий апарат призначений лише для вживання в їжу нектару з квітів. Тому самець живиться виключно рослинною їжею.

У самиць хоботок довший, тонший і гостріший, а також має на кінці ріжучі органи - спеціальні зазубринки для проколювання шкіри здобичі. А через їх слинні протоки вводиться слина, яка містить антикоагулянти, що розріджують кров, а також знеболюють та пригнічують імунну систему. Саме для цього їй потрібно спочатку прокусити шкіру своєї жертви.

Чули, що комарі люблять білявок? Насправді – це про комарих!, фото-1

Ви, мабуть, дивувалися, чому когось кусають більше, а на інших, за аналогічних умов, взагалі не звертають уваги. Вся справа в хімії.

Самкам комарів для продовження роду потрібен ізолейцин. Ця амінокислота частіше є у крові молодих жінок, вагітних чи спортсменів. Ідеальна мета для самиці комара - це дівчина з кров'ю першої групи. Однієї краплі достатньо, щоб комариха змогла дати життя сотням особин.

Дослідження 2010 року, опубліковане в журналі Nature, показало, що комарі Anopheles gambiae, які переносять малярію, більш імовірно приземляються на людей, які виділяють більше ізолейцину з потом. Проте, ізолейцин не є єдиним фактором, який приваблює комарів. Їм також подобаються вуглекислий газ, тепло та запах тіла.

Нещодавні дослідження вказують на те, що незабаром може бути знайдене рішення для 20% населення, яке найбільше страждає від комариних укусів. Так, вчені-дослідники з Єврейського університету Єрусалиму (HUJI) розробили новий репелент, здатний зменшити кількість комарів, що харчуються кров’ю людей, на 80%.

За словами вчених, нанесення на шкіру тонкого покриття з природних нанокристалів целюлози (CNC), відновлюваної сировини, яка міститься в бавовні та деревині, та індолу, органічної сполуки з неприємним запахом, служило «хімічним камуфляжем», опубліковано в PNAS Nexus. За словами Джонатана Бобота, старшого викладача HUJI та одного зі співавторів статті, ця комбінація руйнує сигнали, які комарі використовують для вибору своїх жертв.

Результати вважаються настільки багатообіцяючими, що плануються подальші дослідження на людях, щоб отримати схвалення покриття регуляторами перед комерційним використанням.

А поки ми не так захищені, слід розуміти небезпеку від цих комах. Оскільки комарі харчуються кров’ю – місця укусів подразнюються, червоніють та можуть стати причиною алергічної реакції, крім того через місце проколу в організм людини може проникнути інфекція. Ці шкідники є переносниками тяжких захворювань – лихорадка, туляремія, вірус Зіка, малярія тощо. До речі, куліцидоз — це не просто свербіння в місці проколу, а сильна алергія саме на укуси комарів, якою може страждати доволі багато людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ORKIN #боротьба зі шкідниками
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...