• Головна
  • Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки
Новини компаній
12:00, 28 серпня

Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки

Новини компаній

Неправильний прикус може супроводжуватися низкою проблем естетичного та стоматологічного характеру. Одні люди можуть відчувати психологічний дискомфорт, пов'язаний з анатомічними особливостями щелепи, інші з тієї ж причини можуть скаржитися на біль, проблеми з дикцією, утруднене пережовування їжі. Виправленням прикусу займається лікар ортодонт. Він в індивідуальному порядку підбирає для кожного пацієнта оптимальний метод лікування і робить усмішку здоровішою та привабливішою.

Щоб змінити неправильний прикус, сучасна стоматологія пропонує кілька методів. Кожен із них має свої особливості.

Виправлення прикусу за допомогою брекет-систем

До кожного зуба прикріплюються замки, які з'єднуються спеціальною дугою. Вона створює тиск, який переміщає зуби у правильне положення. Результат – вирівнюється зубний ряд та виправляється прикус. У складніших випадках використовуються міжщелепні гумки чи функціональні апарати – спеціальні конструкції, які вирівнюють положення щелеп.

Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки

Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки

Брекети бувають різних видів:

  • Металеві – найпопулярніші, доступні в ціні та ефективні. Недолік – вони менш естетичні на відміну інших видів брекет-систем.
  • Керамічні менш помітні на зубах, тому вважаються естетичнішими порівняно з металевими. Але вони тендітніші і дорожчі коштують.
  • Лінгвальні – це невидимі брекети. Вони встановлюються з внутрішньої сторони зубів, тому абсолютно непомітні оточуючим. Їхня ціна вища, ніж у металевих, плюс звикати до них потрібно довше.
  • Сапфірові – естетичні та прозорі, вони стійкі до фарбування та привабливо виглядають на зубах. Вимагають дбайливого догляду.

У яких випадках використовуються елайнери для виправлення прикусу

Елайнери – це прозорі накладки, які одягаються на зуби і, як і у випадку з брекетами, створюють тиск та вирівнюють зубний ряд. Їх можна знімати, а в носінні вони практично непомітні. Мінус такого методу в тому, що лікування може бути тривалішим у порівнянні з брекетами, а також елайнери потрібно періодично змінювати. У складних випадках такий метод може бути неефективним.

Що таке ретейнери і коли їх застосовують

Ретейнери зазвичай використовуються після носіння брекет-систем або елайнерів. Вони закріплюють результат і утримують зуби у правильному положенні, не переміщуючи їх. Бувають знімними та незнімними, тому можна підібрати найбільш оптимальний для себе варіант. Як і у випадку з елайнерами цей метод не підходить для складних випадків.

Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки

Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки

Виправлення прикусу хірургічним методом

При тяжких аномаліях прикусу лікарі вдаються до ортогнатичної хірургії. Оперативне втручання допомагає скоригувати щелепу та становище зубів, але зазвичай воно лише частина комплексного лікування. Після хірургії проводиться ортодонтичне лікування.

Етапи лікування неправильного прикусу

Перший крок до виправлення прикусу – огляд ортодонту та діагностика проблеми. Після обстежень лікар розробляє план лікування та розпочинає встановлення брекет-систем або елайнерів. Щоб контролювати прогрес, коригувати положення дуг у брекетах або перевіряти стан елайнерів, пацієнту потрібно буде відвідувати ортодонта кожні місяць-півтора. Після активної фази лікування можуть рекомендуватись ретейнери.

Якщо потрібен досвідчений ортодонт в Ірпені, звертайтеся до стоматологічної клініки «MySmile». Тут ви отримаєте кваліфіковану допомогу, діагностику на сучасному обладнанні, сучасні методи лікування та індивідуальний підхід до кожного пацієнта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...