Новини компаній
10:11, 30 вересня

Вибираємо: книги чи серіали?

Новини компаній

Цікаво, чи писали б інакше автори свої твори, якби передбачили їхню екранізацію? Напевне, ні. В сучасному світі, будь-яка екранізація розглядається як логічне доповнення більшості творів. Тому сучасні автори, часто бачать своїх героїв на екрані, під час написання. Важко сказати, що краще: цикл книжок Д. Мартіна «Пісня льоду і полум'я» чи тріумфальний серіал «Гра престолів»? Задовго до початку зйомок фанати вже мали своє бачення образів головних героїв, були навіть чвари під час підбору акторів. Врешті, ми отримали самобутній серіал. Нові видання на обкладинках мали фото героїв серіалу. Книга отримала новий поштовх і стала більш популярною. Глядачі серіалу вирішили читати, щоб краще відчути атмосферу твору, отримати більше інформації. Подібну картину можемо спостерігати з серіалом від Netflix, знятим за твором А. Сапковського «Відьмак». Вихід один, щоб оцінити якість потрібно читати книжки й дивитися кіно. Купити якісні видання А. Сапковського та інших письменників читачі завжди можуть в інтернет-магазині БукШеф.

Вибираємо: книги чи серіали?, фото-1

Екранізація дитячих книг

Бомбічним екранним продуктом став «Гаррі Поттер». Фільми, зняті за книгами Д. Роулінг, стали подією у світовій кіноіндустрії. Романи зробили письменницю відомою в усьому світі й принесли неабиякий прибуток, а екранізація перетворила авторку у знаменитість. Фільми про Гаррі Поттера – це не зовсім традиційний серіал з багатьма сезонами, кінематографісти знімали 1 фільм, який відповідав 1 книзі. Глядачі були в захваті, прем'єри чекали з величезним ажіотажем. Романи Д. Роулінг про хлопчика-чарівника повернули дітей до читання книжок. Читати стало модно й круто. Прикладом того, як нова екранізація поновила інтерес до відомого твору, став вихід серіалу за книгою канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів». Проста історія про дівчинку-сироту, яку добрі люди прийняли у свій дім і сім'ю, захоплювала не одне покоління читачів. Екранізація твору мала неабиякий успіх. Щирість і чесність, яку відтворила маленька героїня у фільмі, сподобалась не тільки читачам книг Монтгомері, а й людям, які не були знайомі з текстами.

Щоб оцінити роботу кінематографістів і порівняти серіал з книгою, купуйте книги в інтернет-магазині БукШеф. На сайті магазину ви знайдете акції на окремі книги та спеціальний розділ із книгами для передзамовлень.

Серіали за українськими книгами

Українську художню літературу екранізували часто, не завжди вдало, але є багато цікавих варіантів, які можна рекомендувати для перегляду й читання.

  • Книга О. Кобилянської «Царівна» була екранізована в 1993-94 рр., реж. С. Туряниця. Серіал став першою якісною українською мелодрамою, яку дивилися з задоволенням. Екранна версія точно передає ту неповторну атмосферу, яку створила авторка, а музика М. Скорика додає своєрідного шарму. Твір і кінокартина пронизані ідеями фемінізму.
  • «Спіймати Кайдаша» – серіал за твором І. Нечуя-Левицького «Кайдашева сім'я», вийшов у 2020 р., сценарій написала Н. Ворожбит. Події книги переносяться в сучасне суспільство. Імена героїв були збережені. Таке кіно стимулює інтерес до вітчизняної класики.
  • «І будуть люди», реж. А. Непиталюк – однойменний роман А. Дімарова перетворився на екрані в якісну сімейну сагу, яку подивилися тисячі глядачів. А. Дімаров має особливий стиль, який автори серіалу прагнули відтворити. Дуже хотілось би, щоб серіал навернув широкі маси до творчості цього талановитого українського письменника.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БукШеф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...