• Головна
  • Під час розгону протесту в Тбілісі затримали 48 людей — МВС Грузії
20:57, 7 грудня 2024 р.

Під час розгону протесту в Тбілісі затримали 48 людей — МВС Грузії

Під час розгону протесту в Тбілісі затримали 48 людей — МВС Грузії

Під час розгону протесту в Тбілісі затримали 48 людей — МВС Грузії

Фото: AP

Міністерство внутрішніх сил Грузії повідомило про затримання 48 людей під час розгону протесту в Тбілісі вночі 7 грудня.

Про це написав проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

Затриманих звинуватили в адміністративних порушеннях: непокорі вимогам поліції та дрібному хуліганстві.

Як поінформувало агентство «Новини-Грузія», серед затриманих — журналіст телекомпанії «Мтаварі» Бека Коршіа. Адвокат сказав, що спецназ «схопив» його, коли він ішов вулицею Джавахішвілі в бік мосту Галактіоні вже після розгону на площі Руставелі.

Крім того, відомо про арешт члена «Коаліції за зміни» Цотне Коберідзе. Політик заявив, що незабаром його відпустили — Коберідзе формально залишається депутатом парламенту Грузії, його заяву про відмову від мандату поки що не задовольнили.

Також зазначається про затримання колишнього заступника міністра економіки Грузії Зураба Алавідзе та його сина.

У десяту ніч протестів у Тбілісі поліцейські вперше за дві доби знову почали розганяти мітингарів та використовувати проти них водомети.

МВС заявило, що поліція була змушена розпочати розгін акції «через агресивні дії» окремих протестувальників. Ті, як стверджується, обстрілювали поліцію та парламент феєрверками, кидали в співробітників каміння та ображали їх.


Читайте також: «Я хотіла підтримати своїх людей» — харкiвська мисткиня родом із Грузії про участь у мітингах


Що відбувається в Грузії

28 листопада в Тбілісі люди вийшли на мітинг після того, як прем’єр-міністр Іраклі Кобахідзе заявив про відмову від вступу в ЄС до 2028 року. Люди зібралися біля центрального офісу керівної партії Грузинська мрія й будівлі парламенту країни в Тбілісі. Акція протесту була організована через соціальні мережі.

Протестувальники ствердили, що рішення прем’єра Іраклі Кобахідзе — це зрада інтересів країни й порушення статті 78 Конституції Грузії, де закріплене прагнення до євроінтеграції. За їхніми словами, такі дії ставлять під загрозу майбутнє держави.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що не складе свої повноваження через те, що парламент, який вона називає нелегітимним, не зможе обрати її наступника.

«Легітимного парламенту немає, тому нелегітимний парламент не може обрати нового президента, тому не може бути інавгурації. Мій мандат діє доти, доки законно не оберуть парламент, який законно обере когось замість мене. Я з вами і буду з вами», — сказала грузинська лідерка.

У ніч проти 1 грудня грузинським силовикам не вдалося розігнати мітинг проти відмови від переговорів про вступ до ЄС. Протестувальників відтіснили від будівлі парламенту, однак на ранок вони ще перебувала під Грузинським державним університетом.

4 грудня у Тбілісі, в офісах грузинської опозиції відбулися обшуки. Правоохоронці затримали лідера коаліції «За зміни» Ніка Гварамія та її члена Гела Хасая.

Вибори до парламенту країни

Вони відбулися 26 жовтня. Офіційно на виборах перемогла панівна «Грузинська мрія», яка здобула майже 54% голосів. Прохідний бар’єр у 5% подолали ще чотири опозиційні партії, але всі вони відмовилися визнавати результати виборів та входити до парламенту. Міжнародні спостерігачі заявили про тиск і залякування на виборах.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати вибори до парламенту, результати яких назвала «тотально сфальсифікованими».

Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявляв, що на парламентських виборах у Грузії «були допущені серйозні порушення, що потребує розслідування та незалежного підходу до цієї проблеми».

Згодом опозиція почала проводити акції протесту з вимогами проведення нових виборів.

Санкції України проти влади Грузії

Україна ввела санкції проти уряду Грузії через розгін протестів проти відмови від євроінтеграції. Відповідний указ у четвер, 5 грудня, підписав президент Володимир Зеленський.

Цим указом він ввів у дії санкції проти уряду Грузії, які запровадила Рада національної безпеки та оборони.

За його словами, санкції ввели проти тієї частини влади в Грузії, «яка здає Грузію Путіну». Він також закликав країни ЄС та США до аналогічних рішень.

«Не можна втратити нікого в цьому регіоні: ані Грузію, ані Молдову, ані Україну. Разом треба захищатись проти Москви», — наголосив Зеленський.

Він уточнив, що Україна застосувала санкції проти грузинського бізнесмена та експрем’єра Бідзіни Іванішвілі, який є засновником керівної партії «Грузинська мрія». Також під санкції потрапили 19 його спільників. Саме ті, хто продає інтереси Грузії та людей.

Раніше проти влади Грузії санкції запровадили Литва, Латвія та Естонія. Зокрема, проти 11 грузинських чиновників ввели заборону на в’їзд.

Інформує hromadske.radio

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...